Jokić ponovo briljirao, novi tripl-dabl

March 17, 2017, 8:23 am

Denver Nagetsi sve su bliži plasmanu u plej-of, naročito poslije pobjede nad Klipersima 129:114, a ponovo je briljirao Nikola Jokić, koji se pridružio Raselu Vestbruku i Marku Gasolu sa novim tripl dabl ostvarenjem.

Nagetsi su od početka imali prednost protiv gostiju iz Los Anđelesa, koja je neprekidno rasla. Pred posljednju četvrtinu imali su plus 23 i samo opuštanje u posljednjih 12 minuta spasilo je goste teže katastrofe.

Jokić je imao učinak od 17 poena (7/12 šut iz igre), 14 skokova i 11 asistencija. Vil Barton je bio najefikasniji sa 35 poena, Geri Heris je postigao 20, dok su Mejsonu Plamliju falile svega četiri asistencije za tripl dabl.

Na drugoj strani Džej Džej Redik postigao je 22 poena, dok je Kris Pol imao 18 pogodaka i 14 asistencija. Jokiću je ovo peti tripl dabl u sezoni, a Denveru 33. pobjeda, kojom drži osmo mjesto na Zapadu.