Jokić “kraljevski” u Sakramentu

March 12, 2017, 5:04 pm

Novo uzbudiljvo veče u NBA ligi i nova dabl-dabl partija Nikole Jokića, u pobjedi njegovog Denvera protiv direktnog konkurenta za plej-of na Zapadu, tima Sakramenta. Bjelica skroman u porazu Minesote.

Sjajni Somborac ponovo je bio raspoložen za igru, i uz Džamala Marija (14) i Gerija Herisa (24) bio najbolji pojedinca tima iz Kolorada na izuzetno bitnom gostovanju kod Divčevog Sakramenta – 105:92.

Nikola je za trideset minuta na parketu ubacio 20 poena uz 14 skokova i po dvije asistencije i ukradene lopte, a iz igre je šutirao odličnih 58.3%.

U poraženom sastavu istakao se skoropridošli Badi Hild sa 17 koševa.

Minesota Nemanje Bjelice pretrpjela je poraz od Milvokija – 102:95, a srpski reprezentativac je za 32 minuta na parketu imao učinak od 8 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Najefikasniji “vuk” bio je Tauns sa 34 koša, dok je kod domaćina Snel ubacio 19 a Adetokumbo 18 poena.