Izrael »pokosio« BiH

November 17, 2014, 9:00 am

Ekipa Izraela slavila je sa rezultatom 3:00.

Početak utakmice je obilježio udarac Miralema Pjanića iz slobodnog udarca, koji je golman Izraela odlično odbranio. Ubrzo su uslijedile obostrane prilike. Prvo se Hajrović nije snašao pred praznim golom, dok je Ben Haim pogodio vanjski dio mreže.

Sredinom prvog poluvremena Zmajevi su imali dominaciju iz koje su se izrodile velike prilike. Redom su promašivali Hajrović, Lulić, Kvržić i Medunjanin.

Izrael je ubrzo kaznio promašaje naše reprezentacije. Strijelac je bio Vermouth, koji je bio sam na vrhu kaznenog prostora, okrenuo se i pucao. Begoviću je posao otežao i Spahić, koji je pokušao blokirati, ali je samo skrenuo loptu.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Izrael je udvostručio prednost. Damari je prošao iz Šunjićevih leđa, izbjegao ofsajd, izašao sam pred Begovića i zatresao njegovu mrežu.

To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Na pauzi je selektor Safet Sušić izvršio dvostruku izmjenu. Umjesto Mujdže i Bešića ušli su Višća i Prcić.

Novi problem se desio u 3. minuti nastavka utakmice. Damari je išao sam prema Begoviću, a Šunjić, koji je bio zadnji igrač, ga je oborio i dobio crveni karton.

U nastavku utakmice BiH je bila potpuno izgubljena, a Izrael je dominirao susretom.

U 70. minuti Izrael je poveo s 3:0. Zahavi je izašao sam pred Begovića i povećao vodstvo.

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenje, tako da je susret završen katastrofom po Zmajeve.

Sada je Izrael na čelu naše grupe s devet bodova iz tri utakmice te utakmicom manje od Belgije, Velsa i BiH.