Igokea u nizu, ostvarila treći uzastopni trijumf

January 13, 2020, 7:24 am

Košarkaši Igokee nastavili su seriju dobrih rezultata u ABA ligi. Oni su na domaćem terenu savladali FMP Železnik 91:82 i tako došli do trećeg trijumfa u nizu.

Tim iz Laktaša je ovim uspjehom napravio veliki korak ka opstanku u regionalnom takmičenju.

Igokea je u prvih 10 minuta uspjela da stekne prednost zahvaljujući odličnoj partiji Save Lešića. Sredinom druge četvrtine domaći tim je stekao i plus 13 (47:34), ali se mladi tim FMP-a nije predavao.

Smanjio je zaostatak na jednocifreni, a sredinom treće četvrtine prilazio i na minus 3 (51:54, 53:56). Igokea je uspjela da odbije ove nalete mlade ekipe, da dođe i do plus 11 (79:68), ali su gosti još jednom zaprijetili. Sa dvije vezane trojke su prišli na 81:76 , a Dalibor Ilić je bio siguran sa slobodnih bacanja, a Von je svojim poenima praktično riješio pitanje pobjednika.

U pobjedničkom timu Sava Lešić je imao 21 poen, dok je Rašad Von dodao 18, a Dalibor Ilić 14 poena. Kod FMP Duop Rit je imao 19 poena.