Igokea savladala Cibonu 68:57

January 25, 2016, 8:00 am

Igokea je nekoliko puta pravila velike serije, prva je bila početkom drugog perioda kada je serijom 15:0 došla do 29:17. Ipak gosti su uzvratili 8:0 pa je nakon prvog poluvremena Igokea imala prednost od 4 poena. Igokea je u ovom meču igrala odličnu odbranu posebno u trećoj četvrtini kada je protivnika svela na samo 14 poena.

Zagrepčani su se nekoliko puta vraćali u utakmicu. Posljednji put su priprijetili 6 minuta prije kraja, pri rezultatu 54:51. Nakon toga Igokea je ponovo zaigrala odličnu odbranu, povela sa 62:52 i mirno privela meč kraju za konačnih 68:57. Najefikasniji kod Igokee bio je Radivojević sa 16 poena, a 12 je dodao Komatina.

U Ciboni dvocifreni su bili Žižić sa 13 i Siriščević sa 10 poena.

Pet kola prije kraja Igokea ima 9 pobjeda i 12 poraza i na dobrom je putu da izbori opstanak. Sljedeće iskušenje za košarkaše Igokee u ABA lige je gostovanje Krki naredne subote.