March 13, 2021, 8:30 am

Cibona će danas odmjeriti snage protiv podgoričke Budućnosti, a drugi meč koji je na programu danas je Igokea protiv Cedevita Olimpije.

Ovo kolo će obilježiti i duel između Crvene zvezde i Partizana, bez obzira što su crno-bijeli daleko od vrha.

Igokea je prošli meč, takođe na svom terenu, izgubila od Budućnosti, a pred ovom ekipom padali su i Zvezda i Partizan.

Nakon tog poraza, Igokea je slavila u Rigi, u meču 2. kola Top 16 faze FIBA Lige šampiona, tako da u dobrom raspoloženju čekaju LJubljančane.

Cedevita Olimpija je u direktnom duelu za prolaz u četvrtfinale Evrokupa izgubila u Podgorici od Budućnosti i nisu prošli, dok Podgoričani jesu, tako da ekipi iz LJubljane sada ostaju borbe samo na dva fronta – u ABA ligi i slovenačkom prvenstvu.

Oba sastava su do sada ostvarila po 15 pobjeda, s tim što Igokea ima četiri, a Cedevita Olimpija tri poraza.

Prvi duel u LJubljani, u novembru, dobio je slovenački tim tek nakon produžetka rezultatom 103:92, pošto je nakon 40 minuta igre bilo 87:87.

Drugi duel danas igraju stari rivali još iz lige bivše Jugoslavije.

Cibona će, nakon pobjede nad Partizanom u Beogradu, dočekati Budućnost. Ciboni je trijumf u Beogradu bio tek šesti u sezoni i u donjem su dijelu tabele, dok crnogorski tim ima učinak od 14 pobjeda i svega tri poraza.

Sinoć je odigran prvi meč ovog kola, u kom je FMP kao gost savladao ekipu Zadra sa 76:63, zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu.

18:00 Krka – Borac

Tabela: Mornar i Igokea 15-4, Cedevita Olimpija 15-3, Mega Sokerbet 13-7, Budućnost 14-3, Crvena zvezda 14-2, Partizan i FMP Železnik 7-12, Split 6-14, Krka 6-13, Zadar 6-12, Cibona 6-11, Borac 4-14, Primorska 0-17./