Igokea po peti put pobjednik Kupa BiH

February 20, 2017, 8:16 am

Košarkaši Igokee savladali su Bosnu u finalu košarkaškog Kupa BiH rezultatom 79:67, sinoć u Sarajevu.

Igokea je do svoje pete titule pobjednika Kupa na završnom turniru pred punom Malom dvoranom KSC Skenderija, očekivano došla bez ikakvih poteškoća. Najprije je u polufinalu potukla Zrinjski rezultatom 95:66, a ni danas nije imala problema protiv Studenata.

Ekipa iz Aleksandrovca je odmah na startu meča povela sa dvocifrenom prednosti (12:2), a Bosna je uspjela samo smanjiti na minus četiri (13:9) sredinom prve četvrtine.

Do kraja susreta prednost Igokee je rasla i do maksimalnih plus 21 (67:46) u 31. minutu, te su Aleksandrovčani zasluženo osvojilli Kup.

Igokeu je sa 17 poena predvodio Šibalić, dok je Vasiljević ubacio 19 poena za Bosnu.

Aleksandrovčani su ovaj pehar osvajali i 2007, 2013, 2015. i 2016. godine, pa se tako izjednačila sa Slobodom po broju osvojenih Kupova.

Izvor: Agencije