Igokea pala kod kuće

November 12, 2016, 8:38 am

Igokea je loše krenula u meč, gosti su poveli sa 0:6, da bi ekipa iz Aleksandrovca tek onda postigla prve poene iz slobodnih bacanja.

Nakon toga prednost Mega Leksa se uvećavala do maksimalnih 12 poena u prvoj četvrtini, ali su Aleksandrovčani smanjili na devet prije početka druge dionice. Košarkaši Igokee su bolje ušli u drugu četvrtinu ali je to kratko trajalo.

Uspjeli su da smanje na pet poena, ali gosti onda vežu dvije trojke i vraćaju +11. Rezultat se nije bitnije mijenjao u ovom dijelu utakmice, pa su domaćini na poluvrijeme otišli sa osam poena zaostatka. I prvoj polovini predzadnje četvrtine Igokea je igrala osjetno bolje.

Čak je polovinom perioda prešla u prednost, a onda je uslijedila igra koš za koš do samog kraja perioda. Tada gosti prave seriju od devet poena, i malo se odljepljuju od protivnika. Borila se Igokea u posljednjoj dionici.

Smanjivala je prednost, ali Mega Leks je igrao sigurno te nije dozvoljavao da se pobjeda dovede u pitanje. Sve što su Aleksandrovčani uspjeli da urade jeste da smanje zaostatak na tri poena, ali do izjednačenja ili preokreta nisu mogli.