Igokea bolja od Zadra, utakmica prekidana zbog incidenta

March 25, 2023, 6:52 am

Košarkaši “Igokee” savladali su Zadar rezultatom 68:67 u prvoj utakmici 23. kola ABA lige i tako napravili još jedan korak ka mirnoj završnici sezone.

Utakmica u Zadru trajala je skoro tri časa nakon što je u završnici prvog poluvremena prekinuta zbog ubacivanja predmeta na teren od strane domaćih navijača. Sudije su odlučile da isprazne halu, prije nego što meč bude nastavljen, a bolje su se snašli Igosi koji su došli i do 11 poena prednosti u trećem periodu, javio je ATV.

Ipak, Zadar se nije predavao, u posljednjem minutu uspio je i da povede, ali su presudila slobodna bacanja Nikole Tanaskovića na pet sekundi prije kraja.

Upravo je Tanasković bio i najefikasniji i redovima “Igokee” sa 21 poenom.

Igosi nakon ovog kola na svom kontu imaju osam pobjeda i 14 poraza, a već u nedjelju u Laktašima dočekuju Cibonu. /