Hrvatice razbile Dansku za bronzu na Evropskom prvenstvu

December 20, 2020, 4:59 pm

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je danas u Herningu istorijski uspjeh osvojivši prvu medalju ikad na evropskim prvenstvima.

U utakmici za treće mjesto Hrvatice su razbile favorizovanu selekciju Danske rezultatom 25:19.

Hrvatske rukometašice su bolje ušle u utakmicu i odmah na startu su imale prednost od 3:0. Međutim, Dankinje se brzo vraćaju i na polovini poluvremena preokreću rezultat te dolaze i do vođstva od tri razlike (7:4).

Hrvatice se potom ponovo bude pa se igralo praktično gol za golom do odlaska na odmor. Bilo je neriješeno 11:11.

Početak drugog poluvremena obilježilo je konstantno vođstvo Hrvatske, ali ne veće od dva gola razlike. Dankinje su potom izjednačile na 17:17, a onda i 18:18, a onda su Hrvatice dodale gas pa su deset minuta prije kraja meča odmakle na tri razlike (21:18). Prednost je do kraja meča samo rasla i pitanje pobjednika meča nije dolazilo u pitanje. Hrvatska je slavila zasluženu i ubjedljivu pobjedu.

Uspjeh Hrvatske utoliko je veći jer im gotovo niko nije davao ni minimalne šanse da će se sa Evropskog prvenstva vratiti s nekom od medalja.

Inače, u finalu Evropskog prvenstva večeras od 18 sati igraju Francuska i Norveška.