Haland srušio PSŽ, minimalac Atletika protiv Liverpula

February 19, 2020, 8:28 am

Na startu nokaut faze ovogodišnje Lige šampiona pobjede su ostvarili Atletiko Madrid i Borusija Dortmund.

Atletiko je na prepunom Metropolitanu nokautirao aktuelnog šampiona pogotkom Saula Njigeza u četvrtom minutu, dok su Milioneri na krilima fenomenalnog Erlinga Halanda savladali skupocjeni Pari Sen Žermen sa 2:1.

Biorusija – PSŽ

Utakmica je počela žustro, obe ekipe su bile “naelektrisane” i vidjeli smo nekoliko stvarno dobrih prilika u prvih deset minuta.

Tu najvjerovatnije treba izdvojiti pokušaj Nejmara iz kaznenog udarca, kada je lopta proletjela vrlo blizu desne stative, što je nekako trglo Borusiju.

Od tog momenta gledamo dosta konkretniju igru “Milionera”, a prvu veliku priliku propušta Džejdon Sančo, kada je iz kontra napada probao da ugrozi gol Parižana, ali je njegov šut iz trka bio neprecizan i nešto slabiji.

Nejmar je bio najopasniji u redovima PSŽ, ali je bio i glavna meta defanzivaca Borusije koji su ga konstantno udarali i to je manje-više bilo sve u prvih 45 minuta.

U nastavku je Borusija zaigrala na istom nivou, vrlo fokusirano i agresivno i spremno da postigne vodeći gol. Posle niza propuštenih prilika delovalo je kao da je kazna blizu, ali ni PSŽ nije iskoristio svoje prilike.

Potom je Haland pokazao svoju magiju. Mladi napadač se prvo vratio u dubinu po loptu, otvorio prostor, istrčao svoju “rutu” i odlično se snašao poslije odbitka za postizanje vodećeg gola u nokaut fazi Lige šampiona.

Nedugo potom, videli smo i izjednačenje. Poslije dobre akcije po desnom boku Mbape je uposlio Nejmara koji je iz neposredne blizine loptu samo ćušnuo u mrežu za veliku radost gostiju.

Nisu se dugo radovali Parižani, a Haland je već postigao “ljepoticu”. On je u jednoj polu kontri fantastično reagovao i sa nekih dvadesetak metara ispalio “projektil” koji je otišao pravo u rašlje za novo vođstvo Borusije Dortmund.

Sjajno drugo poluvrijeme uspjelo je da baci u zaborav uspavanku iz prvog perioda, a u poslednjih desetak minuta smo mogli da vidimo i nekoliko odličnih prilika na obje strane, međutim rezultat se nije mijenjao, prenosi “B92“.

Na taj način su fudbaleri Borusije Dortmund uspjeli da odbrane ” Signal Iduna Park” i da pobjede PSŽ sa 2:1 i sa minimalnom prednošću odlaze na gostovanje u Francusku 11. marta.

Atletiko – Liverpul

Pobjednik u sjajnoj atmosferi krcatog stadiona “Vanda Metropolitano” odlučen je već u četvrtom minutu kada je Saul Nigez savladao golmana Alisona.

Kako drugačije Atletiko da to uradi nego poslije kornera? Centrirao je kapiten Koke, Stefan Savić je nadvisio kompletnu odbranu “crvenih” na čelu sa Virdžilom van Dajkom, a lopta je pala tačno na nogu Saulu.

Liverpul je nakon primljenog gola preuzeo kontrolu igre, ali je i dalje bio opasniji Atletiko pa je Alison krajnjim naporom odbranio udarac Morate. Već u narednom napadu poništen je gol Salahu zbog ofsajda.

Do kraja poluvremena Liverpul je imao još jednu šansu preko Salaha, ali je bio izblokiran u posljednji tren pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

U nastavku još veća inicijativa Redsa, ali su napadi uglavnom bili jalovi i bez učinka. U dva navrata su bili jako blizu pogotka.

Prvo je Salah ispratio savršen centaršut u 53. minuti, ali je nakon njegovog udarca glavom lopta otišla malo pored stative. Potom je Henderson iz dobre pozicije u 73. minutu šutirao takođe pored gola. Do kraja meča nije bilo promjena pa je Atletiko slavio veliku pobjedu.

Revanš meč u Engleskoj između Liverpula i Atletika igra se 11. marta, a Madriđani su dobroj situaciji da se plasiraju u četvrtfinale Lige šampiona.