Gordić i Veličković slomili otpor Mege

December 7, 2019, 7:42 am

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti ekipu Mega Bemaksa 98:77, u utakmici desetog kola ABA lige. Poslije tri izjednačene četvrtine, crno-bijeli pitanje pobjednika riješili početkom posljednje dionice serijom 12:0. Nemanja Gordić i Novica Veličković najbolji u ekipi Andree Trinkijerija.

Partizan je u dvorani Ranko Žeravica savladali ekipu Mega Bemaksa 98:77 i zabilježili sedmu pobjedu u takmičenju.

Mlada ekipa Dejana Milojevića držala se do početka posljednje četvrtine, kada su crno-bijeli napravili seriju od 12:0 i utabali stazu ka ubjedljivom trijumfu.

Mega je odlično šutirala trojke u prvom poluvremenu, pa je na veliki odmor otišla sa prednošću od 51:49, a Partizan je do prvog vođstva došao u finišu treće dionice.

U poslednjoj četvrtini na terenu je postojao samo jedan tim, a crno-bijeli su bili raspoloženi u šutu za tri poena (postigli 15 trojki).

Mega je počela da promašuje šut sa distance, dok je Partizan odlično zatvarao svoj reket, limitiravši ofanzivni skok protivnika.

Odličnu partiju pružio je Nemanja Gordić, koji je postigao 22 poena, dok ga je u stopu pratio kapiten Novica Veličković sa 17. Redži Reding meč je završio sa 11 poena (tri trojke).

U ekipi Mega Bemaksa Ašćerić je postigao 16, a Simonović 18 poena.

Partizan je zabilježio sedmi trijumf u takmičenju, dok je Mega osmi put poražena.