Genijalni Mesi uništio Eibar za novu pobjedu Barselone

February 24, 2020, 8:09 am

Punih 389 minuta najbolji fudbaler svijeta Leo Mesi nije zabio gol za Barsu.

A onda je danas za samo 40. minuta utakmice protiv Eibara postigao het-trik i “utišao” mali broj kritičara i pokazao da se ne nalazi u nikakvoj krizi kada su u pitanju golovi.

Aktuelni prvaci danas su u okviru 25. kola španske Primere deklasirali Eibar rezultatom, a centralna figura meča bio je velemajstor Mesi.

Prvo je majstorijom u 14. minuti, kroz noge probacio loptu jednom defanzivcu Eibara i rutinski pogodio za 1:0.

Na 2:0 povisio je u 37. minuti nakon asistencije Vidala. Samo tri minuta kasnije, Mesi je ponovo strijelac za već tada ubjedljivih 3:0.

U drugom poluvremenu gledali smo potpunu dominaciju Barce, koja je u nekoliko navrata ozbiljno ugrozila gol Dmitrovića.

Ništa nije mogao u 88. minuti kada je Brajtvajt asistirao, a Mesi rutinski pogodio četvrti put danas za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Artur u 90. minuti.

Vrijedi istaknuti da su Barsi u drugom dijelu opravdano poništena dva gola (Lengle i Vidal) zbog ofsajda.

Nakon ove pobjede Barsa je izbila na prvo mjesto i ima sada 55 bodova, dva više od Reala, koji ipak ima utakmicu manje.