FA kup: Čelsi gazi, Žiru se fenomenalno uklopio

February 17, 2018, 8:10 am

Ekipa Čelsija plasirala se u četvrtinu finala FA kupa, pošto je sa 4:0 pobedila Hal.

Izabranici Antonija Kontea pred Ligu šampiona hvataju dobru formu, pošto su na prethodna dva takmičarska meča ostvarili dve ubedljive pobede (3:0 VBA i sda 4:0 Hal).

“Plavci” su svaku dilemu o učesniku četvrtfinala otklonili u na početku meča, a briljirao je Olivije Žiru.

Francuz se za sada odlično uklopio u novi tim. Čelsi je do vođstva došao u drugom minutu kada je Žiru asistirao Vilijanu, koji je postigao prelep gol sa nekih 16 metara.

Drugi gol predstavlja pravu perfekciju. Žiru je poslao pâs ka Fabregasu koji je iz prve loptu poslao ka Pedru. Ovaj ju je na sjajan način primio i potom sigurnim udarcem levom nogom savladao Maršala (27 min).

Ubrzo je na semaforu bilo i 3:0. Samo pet minuta kasnije Francuz je ponovo asistirao Vilijanu, a Brazilac je opet lepim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Hala.

Žiru je sjajnu partiju krunisao golom. Igrao se 42. minut kada je bivši napadač Arsenala zatresao mrežu.

U nastavku meča Hal je mogao da smanji prednost, ali je Mejler promašio penal u 51. minutu. Čelsi je spustio gas u drugih 45 minuta i na kraju je zasluženo prošao u narednu fazu.

U četvrtfinale se plasirala i ekipa Lestera koja je sa 1:0 pobedila Šefild junajted. Jedini gol za “Lisice” postigao je Džejmi Vardi u 66. minutu.