Drugo zlato za Tinu Maze

February 11, 2015, 9:20 am

Poslije spusta, trijumfovala je i u superkombinaciji.

Slovenka je bila najbrža u spustu, da bi u slalomskoj trci koju je postavio njen trener zadržala prednost ispred konkurentkinja i s 22 stotinke slavila ispred Austrijanke Nikol Hosp. Bronzu je sa 35 stotinki zaostatka osvojila druga Austrijanka Mihaela Kirhgaser, dok je gubitnik trke bila Švajcarkinja Lara Gut. Ona je poslije sjajnog spusta i drugog mjesta bila očajna u slalomu, te sa 94 stotinke zaostatka stigla tek peta. Djevojka koja je osvojila zlatnu medalju u superveleslalomu i srebro u spustu Ana Feninger iz Austrije ostala je na poziciji broj četiri.

Mazeova je osvojila treću medalju na SP u Biver Kriku, jer je takmičenje počela srebrom u superveleslalomu. Ona ima ukupno devet medalja na svjetskim prvenstvima, od toga četiri zlatne.

“Kraljica brzine”, Amerikanka Lindzi Von, koja je bila tek sedma poslije spusta, očekivala je pobjedu, ali nije uspjela da završi slalom, jer je u gornjem dijelu staze promašila kapiju i u suzama je napustila borilište, ispraćena ovacijama domaćih navijača.

Skijašice će u četvrtak voziti veleslalom, a u subotu slalom. Ukoliko i na ove dvije trke Mazeova osvoji po medalju, izjednačiće rekord Norvežanina Lasea Kjusa, koji je 1999. osvojio pet medalja, takođe na SP u Biver Kriku.

“Ona je fantastična skijašica, ona to može”, rekao je legendarni Kjus o Mazeovoj.

Rezultati: 1. Tina Maze (Slovenija) 2:33.37, 2. Nikol Hosp (Austrija) 2:33.59, 3. Mihaela Kirhgaser (Austrija) 2:33.72, 4. Ana Feninger (Austrija) 2:34.26, 5. Lara Gut (Švajcarska) 2:34.31, 6. Katrin Zetel (Austrija) 2:35.01, 7. Ilka Štuhec (Slovenija) 2:35.80, 8. Frančeska Marzalja (Italija) 2:35.96, 9. Ragnild Movinkel (Norveška) 2:35.98, 10. Margo Bele (Francuska) 2:36.59…