Dramatičan poraz Lejkersa

March 13, 2017, 9:51 am

Poslednji meč večeri imao je i najdramatičniju završnicu iako je Filadelfija na gostovanju vodila tokom celog meča, u jednom trenutku sa čak deset poena prednosti.

U finišu utakmice Lejkersi su pojačali odbranu, pa se posle nekoliko rezultatskih obrta utakmica rešavala u poslednjim sekundama, a domaćini nisu uspeli da realizuju pokušaj za trojku i pobedu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džordan Klarkson sa 30 poena iz Lejkersa, a pratio ga je Rendl sa 21poenom.

No to nije bilo dovoljno da savladaju Filadelfiju koju je predvodio Dario Šarić sa 29 poena, 7 skokova i 5 asistencija.

Manje dramatično ali ništa manje zanimljivo bilo je u utakmici Hjustona i Klivlenda koja se pretvorila u duel legendi NBA košarke Lebrona Džejmsa i Džejmsa Hardena.

U timskom a i ličnom nadmetanju pobede su odneli Hjuston sa 117:112 i Harden sa 30 poena, 11 asistencija i 10 skokova.

Harden je tako upisao svoj 16. “tripl-dabl” u sezoni, a ujedno mu je to i 30. utakmica u sezoni na kojoj je postigao više od 30 poena.

Lebron Džejms je ubacio 30 poena, a iako su ga sjajno pratili Irving sa 28 i Džeferson sa 16 poena, pretrpeo je dvostruki poraz.

Mala uteha mu je, možda, bila to što su dva velika igrača i prijatelja, ali i rivala, završila utakmicu u zagrljaju uz čestitke.

U ranije odigranim utakmicama ubedljivo su i bez većih problema slavile domaće ekipe. Bruklin je nadigrao Njujork sa 120:112, a Indijana Majami sa 102:98, dok je Boston „pregazio” Čikago sa čak 100:80.

U duelu Bostona i Čikaga se sve znalo već na kraju poluvremena, jer su domaćini posle samo 12 minuta igre poveli sa 22:9, a na poluvremenu imali čak 20 poena prednosti.
Timskom igrom u kojoj je prednjačio Ajzea Tomas sa 22 poena, Boston je održao prednost do konačne pobede.

U Čikagu se nije primećivao Džimi Batler, što je verovatno i jedan od razloga poraza, pa je utakmicu završio sa samo 5 poena, što se odavno nije dogodilo. Najefikasniji su bili Robin Lopes i Denzel Valentajn sa po 13 postignutih poena.

Boston deli drugu poziciju na Istoku sa Vašingtonom sa skorom 45-25 iza vodećeg Klivlenda, a Čikago je deseti na tabeli sa 31-35.