Đoković rutinski do četvrtfinala

September 5, 2016, 7:36 am

Moć broja jedan na svojoj koži osetio je Kajl Edmund. Naš teniser je u duelu sa 84. na ATP listi pokazao zašto je najbolji. Prikazao je Novak sve lepote ove igre, sjani servisi, nemogući udarci koji se graniče sa zakonima fizike, sve ono zbog čega je publika uživala na Artur Ešu. Od samog starta kontrolisao je meč, nametnuo svoj stil igre i koristio svaku šansu koja mu se pružila. S druge strane Britanac je tek na trenutke uspevao da parira našem teniseru, u trećem setu imao je i brejk prednosti, ali nije uspeo da osvoji set i produži meč.

Đoković nadigrao Edmunda i zakazao duel sa Tsongom

Sjajna igra svetskog broja jedan u prvom setu. Posle početnog odmeravanja snaga, kada su oba tenisera osvojila svoje servis gemove, Đoković pojačava, napada servis protivnika i brejkom stavlja stvari na svoje mesto. Britanac je pokušao da uzvrati, ali nije iskoristio svoju brejk šansu. Novim brejkom naš teniser dolazi do prednosti od 5:2. Potom osvaja svoj servis za 6:2 u prvom setu.

Drugi set naš teniser je odigrao maestralno, uz dva brejka ekspresno dolazi do 4:0. Edmund uspeva da osvoji utešni gem, ali to je bilo sve što je uradio u ovom setu. Đoković vezuje još dva gema za konačnih 6:1 u drugom setu.

Novak i na startu trećeg seta dolazi do ranog brejka i prednosti od 2:0. Međutim, Britanac uzvraća, vezuje tri gema, uz dva brejka i ima brejk prednosti, 3:2. Novak se budi vezuje dva gema i vraća brejk. Usledila je igra gem za gem, iako je Propustio nekoliko prilika. Ipak pri rezultatu 5:4, na servis Edmunda Novak osvaja tri vezane meč lopte, koristi prvu, za 6:4 u trećem setu.

Novak će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Žoa Vilfrida Tsonge.

Tok meča:

06.16 – Kraj meča. I protivnikov servis Đoković osvaja sa nulom za konačnih 6:4 u trećem setu.

Fantastična igra Đokovića u pobedi nad Edmundom

06.13 – Novak osvaja svoj servis sa nulom, 5:4.

06.11 – U narednom gemu naš teniser propušta brejk šansu, 4:4.

06.02 – Đoković lako osvaja svoj servis gem i ponovo vodi, 4:3.

06.00 – Novak uzvraća. Nakon 0:30 osvaja brejk loptu. Usledilo je izjednačenje, a potom i nova šansa za našeg tenisera. Koristi je i vraća brejk, 3:3.

05.54 – U narednom gemu protivnik osvaja brejk šansu, koristi je i sada on ima brek prednosti, 2:3.

05.48 – Britanac lako osvaja svoj servis, 2:2.

05.46 – Na pauzi između dva gema našem teniseru je ukazana medicinska pomoć. u pitanju je bio lakat desne ruke. Posle kratke masaže, ipak nije bilo potrebe za medicinskim tajm-autom.

05.44 – Edmund pokušava da uzvrati, osvaja brejk loptu, 30:40. Naš teniser se brani. Posle prednosti za Novaka i novog izjednačenja, Britanac osvaja drugu brejk loptu.  Koristi je i vraća brejk, 2:1.

05.38 – Đoković sa nulom oduzima servis protivniku, 2:0.

05.35 – Novak osvaja uvodni gem trećeg seta, 1:0.

05.30 – Na servis protivnika Đoković osvaja prvu set loptu. Posle izjednačenja nova šansa za našeg tenisera. Koristi je, 6:1.

05.24 – Naš teniser bez većih problema osvaja gem, 5:1.

05.19 – Iz trećeg pokušaja Edmund uspeva da osvojo svoj servis, 4:1.

05.15 – Novak lako osvaja svoj servis gem – 4:0.

05.11 – Novi servis Britanca i nove tri vezane brejk šanse za našeg tenisera, koristi drugu, 3:0.

05.07 – U narenom gemu Đoković uspeva da neutrališe dve brejk šanse za protivnika, 2:0.

05.00 – Na startu drugog seta Novak koristi drugu od tri vezane brejk šanse i oduzima servis protivniku, 1:0.

04.55 – Na svoj servis Đoković koristi drugu set loptu, 6:2.

04.52 – Sjajnom igrom Novak dolazi do dve vezane brejk lopte, 15:40. Ne koristi ih, 40:40. Naš teniser osvaja i treću šansu u ovom gemu. Koristi je i sada ima dva brejka prednosti – 5:2.

04.47 – Novak lako osvaja svoj servis gem, 4:2.

04.43 – Edmund osvaja gem i smanjuje prednost našeg tenisera, 3:2.

04.40 – Duplom servis greškom Novak poklanja brejk šansu protivniku, 30:40. Dva sjajna servisa i naš teniser ima gem loptu. Novo izjednačenje. Đoković vezuje dva poena iosvaja gem za potvrdu brejka, 3:1.

04.33 – Đoković pritiska servis protivnika, 0:30. Britanac uspeva da se izvuče, 40:30. Naš teniser dolazi do izjednačenja. Usledilo je još jedno izjednačenje nakon prednosti za Edmunda. Potom Novak osvaja prvu brejk loptu na meču.  Koristi je, 2:1.

04.26 – I naš teniser je siguran na svoj servis, 1:1.

04.24 – Britanac bez problema osvaja uvodni gem, 0:1.

04.22 – Počeo je meč…

04.14 – Na podbacivanju novčića više sreće je imao Edmund i izabrao je da prvi servira.

04.12 – Igrači izlaze na teren. Posle zagrevanja očekujemo početak meča.

04.00 – Uskoro očekujemo izlazak na teren Novaka Đokovića i Kajla Edmunda.

03.58 – Kraj meča. Angelika Kerber je savladala Petru Kvitovu sa 2:0 (6:3, 7:5).

03.05 – Završen je prvi set meča Kerber – Kvitova. Nemica je rešila ovaj period igre u svoju korist 6:3.