Dodik: Izgradnjom auto-puta Prijedor će promijeniti svoj način života

May 16, 2026, 10:30 am
Prijedor se razvija i ovaj grad će promijeniti svoj način života kada se poveže auto-putem sa Banjalukom, istakao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik na svečanoj Akademiji povodom dana Grada.
– To će biti nešto što će učiniti Prijedor prepoznatljivim za još bolji život. U Prijedoru se otvara sve više novih radnih mjesta i kada se izgradi auto-put sigurno će biti mjesto u koje će ljudi dolaziti i sve manje odlaziti. Izgradnja auto-puta će sigurno privući nove investitore – naglasio je Dodik.

Dodik je poručio da su projekti neophodni, da to zajedno planira republička vlast sa Gradskom upravom na čelu sa gradonačelnikom Slobodanom Јavorom, kao što rješavaju i sve otvorene probleme.

– Posljednji put smo reagovali i zaštitili više od 500 radnika rudnika Ljubija kojima je prijetilo da izgube poslove – podsjetio je Dodik i dodao da je vlast učinila sve da imaju određen program stabilizacije.

Istakao je da je ključni aspekt da se u ovom gradu očuvaju društveni život, zaposlenost, mobilnost, sigurnost porodica i ponudi stabilan život.

(RTRS – Foto: RTRS)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *