Đoković u polufinalu Kvinsa

June 22, 2018, 6:38 pm

Đoković – Manarino 2:0 (7:5, 6:1). Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Francuza Adrijana Manarina i plasirao se u polufinale turnira u londonskom Kvinsu. U borbi za finale Novak će se sastati sa Žeremijem Šardijem.

Đoković je prikazao odličnu igru i protiv Manarina. Francuz je bio dostojan rival u prvom setu, dok je u drugom na terenu postojao samo naš Novak i zasluženo stigao do ubedljivog trijumfa i plasmana u polufinale.

Francuz je bolje ušao u meč, već u trećem gemu je stigao do ranog brejka i prednosti od 2:1. Novak uspeva da se vrati i u osmom gemu dolazi do izjednačenja. Kada se očekivalo da će set biti rešen u taj-brejku, Novak ponovo uspeva da oduzme servis protivniku i reši set u svoju korist sa 7:5.

Novak je nastavio u istom ritmu i u drugom setu. Manarino nije imao rešenja za igru našeg asa i uspeo je da osvoji samo jedan gem – 6:1.

Naredni rival našeg asa je Žeremi Šardi, koji je sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4) savladao Frensisa Tijafoa.

Tok meča:

18.10 – Na svoj servis Novak obezbeđuje prolaz u polufinale turnira u Londonu.

18.03 – Još jednim brejkom Đoković stiže na prag od pobede.

17.57 – Brejkom u četvrtom gemu drugog seta, Đoković utire put ka pobedi.

17.39 – Novim brejkom najbolji srpski teniser osvaja prvi set.

17.24 – Posle velike borbe u osmom gemu meča, Đoković uspeva da iskoristi četvrtu šansu da vrati brejk.

17.12 – Đoković ne koristi dve brejk šanse. Manarino vezuje četiri poena i uspeva da sačuva svoj servis.

16.57 – Loš servis gem za Novaka, Manarino koristi već prvu brejk loptu.