Đoković se vraća na turnir na kojem nije igrao 13 godina

December 2, 2019, 8:40 am
Drugi teniser svijeta Novak Đoković bi naredne sezone, prije Australijan opena, trebalo da se vrati na turnir u gradu u kojem je osvojio treću titulu u karijeri. Đoković planira da se vrati na ATP turnir u australijskom Adelejdu na kojem nije igrao skoro 13 godina.

Novak će 2020. godinu otvoriti ATP kupom, na kojem će zajedno sa Dušanom Lajovićem predstavljati Srbiju od 6. januara.

Poslije toga se očekivalo da Novak napravi pauzu do Australijan opena (20. januar), ali izgleda da se predomislio, na veliko iznenađenje teniske javnosti.

Teniski novinar Mičal Samulski na svom Tviter profilu objavio je informaciju da se Novak Đoković odlučio na turnir iz serije 250 u Adelejdu.

Đoković je prvi i jedini put nastupao u na turniru u australijskom davne 2007. godine kada je u finalu pobijedio Krisa Gučionea sa 6:3, 6:7 (6-8), 6:4 i osvojio treću titulu u karijeri.

Taj turnir se godinu dana kasnije ugasio, a sada, 2020. godine, vraća na u kalendar muškog tenisa u vidu velikog projekta Teniskog saveza Australije.

Srpski teniser je godinu završio na drugom mjestu ATP rang liste i biće mu veoma teško da u januaru preuzme tron od Rafaela Nadala pošto brani trofej na prvom grend slemu, ali je sigurno da će eventualnom pobjedom dobio 250 bodova i poboljšao svoje šanse.

Pored Novaka za Adelejd su se do sada odlučili Aleks de Minor, Feliks Ože-Alijasim, Luka Puj, Andrej Rubljov, Tejlor Fric, Pablo Karenjo-Busta, Kristijan Garin, Јan-Lenard Štruf…

Nagradni fond novog turnira koji je na programu od 12. do 18. januara biće 561.345 dolara, od čega će pobjedniku pripasti 89.435 dolara.