Đoković pobjedom nad Timom najavio povratak!

January 10, 2018, 8:18 am

Novak Đoković vratio se na teren poslije šestomjesečne pauze i u dva seta pobijedio Dominika Tima, u egzibicionom meču na Kujong Klasiku u Melburnu.

Nekadašnji najbolji teniser svijeta slavio je poslije 64 minuta igre protiv Austrijanca – 6:1, 6:4.

Srpski teniser odigrao je furiozan prvi set u kojem je dopustio Timu samo jedan gem i poslije samo 20-tak minuta igre na semaforu je bilo 1:0.

Ljubitelji tenisa imali su šta da vide od Đokovića koji je djelovao veoma raspoloženo, a posebno raduje dobar servis koji je možda i najvažniji u povratku na teren.

Tri puta je napravio brejk u prvom setu, a imao je samo tri neiznuđene greške u ovom periodu meča.

Novak je pokazao da je povreda lakta koja ga je odvojila od terena šest mjeseci i zbog koje je posljednji meč odigrao još na Vimbldonu prošle godine, iza njega.

Tokom drugog seta viđena je znatno veću borbu na terenu, Tim je više prijetio i mogao je do brejka na rezultatu 4:4. Ipak, Đoković je tada spasao nekoliko brejk-lopti, dobio gem, a potom i napravio brejk za pobjedu – 6:1, 6:4.

Srpski teniser vratio se na trijumfalan način i igra protiv Tima može da samo da raduje ljubitelje “bijelog sporta”.

Australijan open na programu je od 15. do 28. januara.