Đoković lako preko Norija za četvrtfinale Mastersa u Rimu

May 16, 2023, 10:54 am

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Rimu, pošto je u dva seta savladao Britanca Kameruna Norija.

Po setovima je bilo 6:3, 6:4.

Meč je trajao jedan čas i 28 minuta, a za to vrijeme Đoković je imao tri as udaraca, ostvario je 20 direktnih poena i iskoristio tri od šest brejk lopti, dok je spasio jednu od dvije koje je imao Nori.

Odmah na startu meča Đoković je napravio brejk, poveo 3:0 i mirno priveo prvi set u svoju korist.

U drugom setu Đoković je ponovo došao prvi do brejka, ali Nori ga je ekspresno vratio. Ipak, srpski as u devetom gemu pravi ključni brejk i privodi meč kraju.

U četvrtfinalu Đokovića čeka pobjednik duela između Alekseja Popirina iz Australije i Danca Holgera Runa, sedmog nosioca.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra, a Đoković brani titulu, a inače turnir u Rimu je do sada osvajao čak šest puta.