Đere pobijedio poslije šest mjeseci

April 22, 2026, 7:08 am

Poslije duže pauze i borbe sa povredom Laslo Đere je konačno ponovo na terenu – i to uz pobjedu koja bi mogla da označi prekretnicu u njegovoj sezoni.

Srpski teniser nije igrao još od februarskog turnira u Buenos Ajresu, dok na trijumf u glavnom žrijebu čeka još od novembra prošle godine i čelendžera u Lionu.

U međuvremenu je uslijedio pad na ATP listi, pa se trenutno nalazi na 267. mjestu, uz dodatni pritisak zbog odbrane bodova iz prethodne sezone.

Na čelendžeru u Rimu, Đere je u prvom kolu savladao domaćeg igrača Kanijata, koji zauzima 373. poziciju na svijetu, rezultatom 6:4, 7:6 (7:4). Iako nije bilo lako, pobjeda je bila najvažnija – prije svega kao znak da se vraća u ritam.

Za nastavak turnira biće potrebno mnogo više, jer je jasno da Đereu treba dubok plasman kako bi zaustavio pad na rang-listi.

Naredni rival biće još jedan Italijan Andrea Vavasori, igrač poznatiji po dublu gdje zauzima visoko 14. mjesto, dok je u singlu daleko niže plasiran – na 614. poziciji.

(Nezavisne – Foto: Arhiva)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *