Derventa- Košarkašice “Orlova” pobjednici Kupa RS

January 13, 2019, 12:45 pm

Ekipa Ženskog košarkaškog kluba „Orlovi“ iz Banjaluke pobjednik je Kupa Republike Srpske, a u finalnom susretu odigranom sinoć u Derventi savladali su ekipu ŽKK “Leotar 03” iz Trebinja rezultatom 68:65.
Izuzetno zanimljivo odmjeravanje snaga između Banjalučanki i Trbinjki bilo je dostojno finala Kupa u ženskoj košarci. Ekipa iz Trebinja je do posljednje četvrtine imala osjetnu prednoSt. Na četiri minute do kraja utakmice imale su plus 10, a onda su košarkašice Aleksandre Mušić koja je debitovala na klupi Orlova, u posljednjoj četvrtini odigrale sjajnu košarku i došle do vrijednog trofeja. Banjalučanka Milica Zeljković sa 28 poena, bila je prvo ime finala.

Banjalučanke su u Derventu stigle i bez trenera koji je iznenada otišao u Kinu, a u finalu ih je vodila Aleksandra Mušić koja je istakla da je i očekivala tešku utakmicu, ali da se nisu predavali.
Trener ŽKK “Leotar 03” Milorad Nadaždin ističe da su tokom igre imali problem u posljednjoj četvrtini sa zonom, te da su bili oslabljeni za pleja.

Pomoćnik ministra za porodicu, omladinu i sport Dragan Jaćimović izrazio je zadovoljstvo što je ženska košarka u Derventi pokazala svu čar koju nosi ovaj sport.
„Finalnim mečom htijeli smo da promovišemo žensku košarku u Derventi, te animiramo klub iz ovog grada“, rekao je generalni sekretar Košarkaškog saveza RS Dragan Ćazić.
Bio je ovo treći trofej Kupa Republike Srpske za ekipu iz Banja Luke.