Deponija u Ramićima ugrožava 15.000 stanovnika banjalučkih naselja Šargovac, Kuljani, Dragočaj, Prijakovci.
Potvrdio je ovo Marko Marić, predsjednik Savjeta MZ Dragočaj, te je istakao da je izmještanje deponije u nenaseljene dijelove grada bitan korak za mještane.
“Samo da se što prije realizuje jer u posljednje vrijeme mi ne možemo živjeti od smrada i trenutno smo u fazi prikupljanja potpisa za izmjenu regulacionog plana kako se deponija nebi mogla dalje širiti”, rekao je on za “Nezavisne”.
Kako dodaje isti stav je i u Mjesni zajednicama Šargovac, Kuljani, Dragočaj, Prijakovci.
“Ugroženo je preko 15.000 stanovnika i razmišljamo i o protestima ukoliko ne dođe do izmještanja deponije”, naveo je on.
Kako kaže o terminu protesta će se dogovoriti kad završe prikupljanje potpisa.
“Hoćemo da skupimo bar 5.000 ili 6.000 potpisa, pa da idemo sa inicijativom na Narodnu skupštinu”, rekao je on.
Gradski menadžer Bojan Kresojević kazao je danas kako gradska administracija traži novu lokacija za deponiju gdje će biti odlagan otpad umjesto sadašnje deponije u Ramićima.
Banjaluka traži novu lokaciju za deponiju
Stepen urbanizacije naselja Ramići je danas previsok da bi u tom naselju ostala deponija, naročito kada se uzme u obzir naseljenost susjednih naselja Šargovac, Dragočaj, Kuljani, Prijakovci i druga naselja.
Kazao je ovo gradski menadžer Bojan Kresojević, naglašavajući kako gradska administracija traži novu lokacija za deponiju gdje će biti odlagan otpad umjesto sadašnje deponije u Ramićima.
“Pogotovo treba uzeti u obzir neprijatne mirise koje je nemoguće eliminisati sa postojećom tehnologijom. Zbog toga je nužno pronaći novu lokaciju udaljenu od naselja i domova građana Banjaluke. Ovaj proces je višegodišnji, ali administracija gradonačelnika Draška Stanivukovića ovaj proces počinje već danas”, kazao je Kresojević.
Dodao je i to kako je Komisija za korporativno upravljanje Grada Banjaluke sa zadovoljstvom usvojila izvještaje o poslovanju “Dep-ot – a”, preduzeća u većinskom vlasništvu Grada Banjaluke.
“U prethodnoj 2023. godini preduzeće “Dep-ot” je zabilježilo najuspješnije poslovanje do sada. Na ostvarene prihoda od 4,3 miliona KM ostvarena je dobit od 786 hiljada KM, što je za 53 odsto više nego u 2022. godini. Likvidna novčana sredstva su povećana za 550 hiljada KM na 1,9 miliona KM”, istakao je Kresojević, te dodao kako je gradska administracija zadovoljna radom direktora Željka Savića, sa kojim će i u narednom periodu nastaviti važne aktivnosti za unapređenje poslovanja ovog preduzeća.
(Nezavisne – Foto: Arhiva)