Denver poražen od Klipersa, uprkos tripl-dablu Јokića (VIDEO)

April 5, 2024, 8:31 am
Košarkaši Los Anđeles klipersa savladali su Denver nagetse 102:100. Nikola Јokić upisao je 24. tripl-dabl učinak u sezoni.

Klipersi se trenutno nalaze na četvrtom mjestu Zapadne konferencije i upisali su 48. pobjedu u sezoni, dok su Nagetsi drugi i ubilježili su 24. poraz.

Denver je u ranoj fazi utakmice stekao veliku prednost, rezultat je bio 25:8 u jednom trenutku u prvoj dionici. Međutim, Klipersi su već sredinom druge četvrtine izjednačili – 37:37. Ekipe su se kratko smenjivale u vođstvu, a u drugom poluvremenu meča Klipersi su preuzeli rezultatsku inicijativu.

Do kraja meča Nagetsi su pokušavali da smanje zaostatak, međutim na kraju su Los Anđeles klipersi upisali trijumf.

Najefikasniji košarkaš na meču bio je Nikola Јokić sa 36 poena, 17 skokova i 10 asistenicija. Јokić je upisao 24. tripl-dabl učinak u sezoni.

Kod Denvera dvocifreni su bili još Aron Gordon sa 18, Kentavijus Koldvel-Poup sa 16 i Majkl Porter sa 14 poena. Nagetsi su igrali bez povređenog DŽamala Marija.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Pol DŽordž sa 28 i DŽejms Harden sa 20 poena.

Denver će u narednom kolu igrati protiv Atlante, a Klipersi će se sastati sa Јutom.