Denver poražen nakon produžetka (VIDEO)

March 19, 2022, 8:37 am
Košarkaši Klivlenda savladali su Denver nakon produžetka, rezultatom 119:116.

Denver je poklekao u Klivlendu u završnici meča iako je početkom posljednje četvrtine djelovalo da će odnijeti pobjedu u Kolorado.

Nagetsi su imali prednost 92:78 deset minuta prije kraja, ali je Klivlend preokrenuo, pa su gosti izborili produžetak (107:107) Јokićevim poenima, 44 sekundi prije kraja.

Domaćin je blistao i u produžetku, pa je timskom igrom došao do važne pobjede.

Јokić je u posljednjem napadu fintirao, proigrao Hajlanda, ali je on promašio trojku za izjednačenje.

Lauri Markanen je bio najbolji u pobjedničkom timu – postigao je 31 poen, uz deset skokova.

Denver je porazom u Klivlendu prekinuo seriju pobjeda na gostovanjima – ima 12 pobjeda u posljednjih 16 utakmica, a izgubio je prvu utakmicu na gostujućem terenu od 11. februara.

Utakmicu sezone odigrao je Bogdan Bogdanović i vodio je Atlantu do pobjede.

Oklahoma je poražena u Majamiju, a Aleksej Pokuševski je jedini ostvario dabl-dabl.