“Delfini” u finalu Svjetske lige

June 22, 2019, 3:06 pm

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale završnog turnira Svjetske lige koji se igrala na beogradskom Tašmajdanu. Nadigrana je Australija. Rezltat Srbija – Australija 16:11 (6:2, 3:2,2:3, 5:4).  Protivnik u finalu biće bolji iz duela Španije i Hrvatske.

Srbija je opravdala ulogu favorita u duelu sa Australijom. Nakon ubjedljive prednosti poslije prve četvrtine, mirno su priveli meč kraju i stigli do zaslužene pobjede i plasmana u finale Svjetske lige.

Delfini” su startovali izuzetno agresivno, što je donijelo veliku prednost srpske selekcije nakon prvog perioda. To je na neki način olakšalo posao našoj selekciji u nastavku meča.
Do poluvremena naši su povećali prednost za još jedan. Dobro su funkcionisale sve linije u našoj igri. Pomalo je usporen tempo, ali naši su kontrolisali meč i mirno ga privodili kraju.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto bolju iru protivnika, ali naši su svjesno prepustili inicijativu protivniku, kako nebi bespotrebno trošili snagu jer pred njima je finale i borba za trofej i plasman na Olimpijske igre.

Do kraja meča protivnik je uspio da priđe na minus dva – 13:11. Međutim, naši su vrlo brzo vratili prednost, a potom rutinski priveli ovaj susret kraju.

Srbiju je do finala vodio kapiten Filip Filipović sa pet pogodaka, njega je pratio Andrija Prlainović sa tri, Vico i Pjetlović su postigli po dva gola. U ekipi Australije najefikasniji je bio Džozef Kejs sa tri gola, a Ričard Kempbel je postigao dva.

Protivnik u finalu našoj selekciji biće bolji iz drugog duela u kome se sastaju Hrvatska i Španija.