Delfini potopili Azure za finale i borbu sa Hrvatima

August 19, 2016, 6:48 am

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara pobjedom nad reprezentacijom Italije – 10:8. Delfini naprosto nisu dali Azurima nikakvu šansu.

Pobjeda, plasman u finale i sigurna medalja na Olimpijskim igrama ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Već u prvoj četvrtini moglo se reći da je Srbija u finalu, jer je taj period riješila u svoju korist sa visokih 3:0.

Prednost je donio Prlainović, a uduplao je Nikić. Treći gol za Srbiju postigao je Pijetlović.

Malo drugačija slika u drugoj četvrtini, ali je Srbija nastavila da “melje” protivnika.

Na 4:0 povećao je najbolji stijelac Srbije Filip Filipović. Tu nije bio kraj mukama Italijana.

Mitrović je nakon asistencije Mandića povećao na 5:0, a svojim drugim golom na meču Prlainović dodatno zagorčava život Azura – 6:0. Italijani nakon toga koriste faulove i najprije preko Velota, a potom i Gala smanjuju na 6:2. U drugom poluvremenu Delfini nastavljaju u istom ritmu.

Nikić trese mrežu za 7:2, Prešuti smanjuje na 7:3. Filipović ponovo donosi +5, a nakon njega se i Jakšić upisuje u strijelce. Pijetro i Filjoli smanjuju na 9:5.

Mandić sa distance vraća pet golova prednosti.

Italijani su potom iskoristili napade u finišu i smanjuju na 10:8, ali za više od toga nije bilo šanse. U

borbi za zlato Srbi se sastaju sa Hrvatima koji su u polufinalu bili bolji od Crne Gore.