Čukarički šokirao šampiona, loša uvertira crveno-belih uoči gostovanja prvaku Evrope!

September 17, 2023, 8:07 am

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 u derbi meču 7. kola Superlige Srbije.

Čukarički je poveo golom Marka Docića u 24. minutu iz jedanaesterca, a Zvezda je izjednačila u 48. minutu kada je Žan-Filip Kraso iskoristio jedanaesterac. Pobedu Čukaričkom doneo je Sandej Adetunđi u 75. minutu.

Utakmicu na Banovom brdu pored golova obeležili su dva jedanaesterca i crveni karton za trenera Čukaričkog Igora Matića, koji je isključen posle protesta na početku drugog poluvremena kada je dosuđen penal za Zvezdu.

Prvo poluvreme derbija sedmog kola Super lige nije bilo previše sadržajno, ali je viđen jedan gol posle greške Kingslija Kangve u 23. minutu.

Vezista crveno-belih uputio je povratni pas ka Urošu Spajiću u prazan prostor, ali je napadač Čukaričkog ;Adetunđi bio brži, presekao dodavanje, utrčao u šesnaesterac gde ga je oborio Spajić, a sudija Miloš Milovanović dosudio jedanaesterac. Siguran izvođač penala bio je Docić u 24. minutu.

Zvezda je do poluvremena imala kontrolu i desetak minuta imala dobru priliku da dođe do izjednačenja, kada je novajlija Šerif Endiaje ostao sam na pet metara od gola, međutim, nije uspeo da uputi šut i zatrese mrežu Čukaričkog.

Početak drugog poluvremena bio je sadržajan, a već posle minut igre Milanović je dosudio novi penal, ovaj put za Zvezdu, kada je Nemanja Tošić povukao Endiajea. Žan-Filip Kraso je šutem u donji desni ugao izjednačio.

Trener Čukaričkog Matić je posle pregledanog snimka žestoko protestovao kod sudija, dobio je crveni karton, pa je Čukarički do kraja meča bio bez prvog trenera.

Čukarički je u narednih pet minuta imao dve odlične prilike, prvo je volej udarac Alekse Jankovića završio iznad prečke, a dva minuta kasnije Đorđe Ivanović je posle soloprodora pogodio stativu.

Zvezda je imala inicijativu, ali tim Baraka Bahara nije došao do prave prilike. Čukarički je iskoristio lošiju odbranu crveno-belih, pa je konačan rezultat na Brdu postavio Adetunđi šutem pod prečku sa oko 20 metara.

Zvezda je pretrpela drugi poraz u Super ligi Srbije i druga je na tabeli sa 15 bodova, dok je Čukarčki četvrti sa 12.

Kuriri; FOTO: Starsport