Crno-beli poveli sa 4:0, pa stali: Vaterpolisti Partizana poraženi od Solnoka

April 9, 2015, 7:40 am

Crno-beli su ranije izgubili šanse za plasman na završni turnir, pretrpeli su očekivani šesti poraz, dok je Solnok sedmim uspehom napravio odlučujući korak ka osvajanju prvog mesta u grupi.

Na oproštaju od domaćih navijača u ovosezonskoj Ligi šampiona mladi tim Partizana pružio je snažan otpor objektivno kvalitetnijem i mnogo iskusnijem rivalu, iako za crno-bele susret nije imao takmičarski značaj.

Izabranici Vladimira Vujasinovića silovito su otvorili meč, poveli sa sa ubedljivih 4:0 i činilo se da mogu do iznenađenja.

Međutim, asovi u mađarskoj ekipi, među kojima su i srpski reprezentativci Živko Gocić, Milan Aleksić i Stefan Mitrović, postepeno su hvatali ritam i preuzimali inicijativu, pa su već u drugoj četvrtini izrešetali mrežu Slobodana Sora za veliki preokret.

U nastavku utakmice Solnok je rutinskom igrom održavao prednost i u završnici samo potvrdio ubedljiv i zaslužen trijumf.

Golove su postigli Mandić i Jakšić po tri i Subotić za Partizan, a Deneš Varga pet, Madaraš i Vamoš po dva, Gocić, Aleksić, Mitrović i Danijel Varga za Solnok.

U 9. kolu B grupe Lige šampiona Partizan gostuje 18. aprila dubrovačkom Jugu, a Solnok dočekuje berlinski Špandau.