Četi “ Komadanta Zelje” bod iz Laktaša

September 22, 2018, 7:07 pm

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića gostovali su u Laktašima u oviru 7. kola Druge lige RS i donijeli vrijedan bod sa gostujućeg terena .

Konačan rezultat je bio 2:2 .

Podjela bodova moža je i najrealniji ishod današnje utakmice.

Domaćini su krenuli ofanzivno i prvi priprijetili preko Palikuće, ali je Ratković bio pribran.

Da nije došao da se brani Ljubić je pokazao u 14. minutu preko Ferhatovića čiji pogodak je spriječio Telić.

Do 40. minuta igralo se između dva šesnasterca . Odličan centaršut Burgića iskoristio je Danko Segić i rezantnim udarcem glavom dovodi Ljubić u vodstvo.

Samo 4 minuta kasnije Stamenković poravnava rezultata.

I kada su svi očekvial kraj poluvremena Segić je postigao još jedan pogodak i donio predsnost prnajvorčanima od 2:1.

Drugo poluvrema počelo je inicijativom domaćih igrača ali je četa komadanta Zelje odoljevala pokušajima Laktaša.

Ipak nakon nekoliko napada u 61. minutu Laktaši preko Banjca dolaze do izjednačenja.

Postignuti pogodak osokolio je ekipu Laktaša koja je mogla doći do potpunog preokreta samo 4 minuta kasnije.

Udarac Stamenkovica brani odlični Ratković.

Mogao je i Ljubić u finišu meča do sva tri boda ali je Burgić iz odlične prilike šutirao pored gola.

Trener Prnjavorčana Nikola Zeljković zadovljan je današnjim izdanjem svoje ekipe , a za portal K3 kaže da su ovi rezultati samo plod dobrog rada u prethodnom periodu.

“Odličan rad u proteklih par mjeseci i dobro skautiranje pojačanja neminovno su morali dovesti do dobrih rezultata. Malo nam je falilo da se uigramo, ali sada sve dolazi na svoje mjesto. Čestitao bih svojim igračima na borbi koji su pokazali u današnjem meču, rekao je Zeljković”.

U narednom kolu za sedam dana Ljubić će na domaćem terenu ugostiti Prolerer iz Teslića.