Boston prejak za Bogdanovićevu Atlantu (VIDEO)

April 19, 2023, 6:54 am

Boston ne prašta, u finišu su dodali gas i duplirali vođstvo protiv Atlante. Džejson Tejtum je ubacio 29 poena, imao 10 skokova, ali je ulogu heroja prepustio Deriku Vajtu. Momak iz Kolorada je defanzivno odradio divovski posao, završio sa 26 poena, 7 uhvaćenih lopti i 3 blokade. Bogdanović je 18 poena, četiri asistencije, ubacio je isto toliko trojki. On je bio, uz Mareja i nekako najraspoloženiji u redovima gostiju, ali “Kelti” nose velikih 2:0 na jug, rezultatom 119:106. Ipak su mnogo jača ekipa, znalo se i prije početka serije.

Boston je u reketu imao prednost 64:40 kada su poeni u pitanju. Marej je brojao do 29 kod gostiju, Jang ubacio 24 poena, ali su ga dobro pritisli, nije se proslavio procentom šuta, izgubio je pet lopti (šest u prvom meču za vikend).

Klivlend se vratio nakon razočaravajućeg starta serije. Dobili su drugi meč u Ohaju i poravnali na 1:1.

Darijus Garland se sa 32 poena iskupio za lošu prvu utakmicu, Niksi su spušteni na 90 poena, ali ipak sa brejkom idu kući. Na poluvremenu je bilo +20, u posljednjoj četvrtini tridesetak razlike, treneri su ispraznili klupe, meč je riješen mnogo prije kraja. Bilo je i tenzije, Džaret Alen je probao da spriječi zakucavanje Rendla, gostujući igrač je završio na zemlji, stvorila se gužva, zvijezda Niksa je razmjenio psovke sa klupom Klivlenda i trenerom Bikerstafom. Alen je dobio tehničku. Niksi su priprijetili da rivala u petak čeka “Medison Skver Garden”.

Izjednačili su i Sansi protiv Klipersa, Režiju je potpisao Devin Buker sa38 poena, njegov tim je gubio 12 razlike u drugoj četvrtini, nisu paničili. Trostruki Ol-Star je pogodio prije sirene u prvom poluvremenu za izjednačenje, a onda u nastavku je Feniks kontrolisao meč. Durant je završio sa 25 poena, dodao šest skokova, pet asistencija, ali i izgubio pet lopti. Dabl-dabl za Ejtona, 14 poena, 13 skokova, Kris Pol je uz 16 poena, dodao osam asistencija.

Kod Klipersa, Kavaj 31, Vestbruk 28, uz šut preko 50 odsto, ali odbrana je bila ispod plej-of nivoa.