Borac ispao iz Premijer lige

May 16, 2016, 10:32 am

Fudbaleri Borca od naredne sezone igraće u Prvoj ligi Republike Srpske, jer u posljednjem kolu nisu uspjeli na svom terenu da savladaju Vitez, odnosno igrali su neriješeno, 2:2.

Na ruku Banjalučanima nisu išli ni ostali rezultati, pa čak i da su slavili sa 3:2, ne bi opstali u ligi, jer je Olimpik savladao Sarajevo sa 3:1.

Susret je počeo po željama svih pristalica Banjalučana, jer su već u sedmom minutu golom Željka Đokića uspjeli da povedu sa 1:0, a asistent je bio Darko Maletić. Taj rezultat im je u tim trenucima značio i opstanak.

Međutim, greška Filipa Ristovskog u 22. minutu koštala ih je izjednačujućeg gola, a strijelac je bio Velibor Đurić.

Nadu “crveno-plavima” vratio je Dejan Popović u 31. minutu kada je poslije centaršuta Darka Maletića iz slobodnog udarca zatresao glavom mrežu nemoćnog golmana Viteza Aleksandra Živkovića.

Nažalost, do odmora Vitežani su ponovo uspjeli da izjednače. Poslije gužve u kaznenom prostoru Borca najbolje se snašao Josip Šantić i u 40. minutu izjednačio na 2:2.

U prvom poluvremenu tragičar je bio napadač Banjalučana Armando Mance koji je tri puta bio u kolosalnoj prilici, ali nije uspio da postigne pogodak.

U drugom poluvremenu domaći su jalovo napadali, bez rezultata.

Sudijska nadoknada u drugom dijelu susreta trajala je punih 11 minuta, a razlozi za to su tri prekida, dva zbog bakljade domaćih navijača i jednom zbog toga što su se na terenu aktivirale tri prskalice.

Zajedno sa Borcem u niži rang preselila je i Slavija, koja je u posljednjem kolu odigrala neriješeno sa Željezničarom 1:1, a još ranije su ispali Rudar Prijedor i Drina, tako da će Srpska iduće sezone imati samo dva predstavnika u eliti, Radnik i šampiona Prve lige Republike Srpske.