Bogdanović briljirao, Indijana nanijela najteži poraz Jokićevom Denveru

March 25, 2019, 7:31 am

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju od Indijane Pejsers rezultatom 124:88.

Ekipa u kojoj igra srpski košarkaš Nikola Jokić doživjela je najteži poraz u sezoni i generalno je odigrala najlošiju utakmicu u ovoj takmičarskoj godini.

Centar Nagetsa odigrao je veoma dobru utakmicu, ali nije imao podršku saigrača i na kraju je bilo čak minus 36.

Jokić je za trideset minuta ostvario učinak od 19 poena, 11 skokova, osam asistencija i četiri blokade, uz 8/16 iz igre.

Podbacio je Džamal Mari koji je imao samo četiri poena (2/12), kao i Pol Milsap – šest poena, pet skokova, 2/8.

Fenomenalnu partiju, jednu od najboljih u NBA karijeri, odigrao je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. Popularni “Babo” za samo tri četvrtine zabilježio je 35 poena (13/16 iz igre), šest skokova i tri asistencije.

Bogdanović je odigrao perfektnu partiju, a pratili su ga još Majls Tarner sa 17, kao i Domas Sabonis sa 15 i 13 skokova.

Pejsersi su utakmicu riješili krajem druge i početkom treće četvrtine kada je razlika otišla i na preko dvadeset poena. Tokom posljednje dionice Pejsersi su vodili +41, što dosta govori o tome kakvu su utakmicu igrali Nagetsi.

Indijana se nalazi na četvrtom mjestu na Istoku sa skorom 45/29, dok je Denver na drugom na Zapadu sa 49/23.