Ministar rada i boračko- invalidske zaštite Republike Srpske Danijel Egić danas je u banjalučkom naselju Ada uručio ključeve 15 stanova porodicama poginulih boraca i ratnim vojnim invalidima. Događaju je prisustvovao i predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić, koji je izrazio zahvalnost svima uključenima u rješavanje ovog važnog pitanja.
Stanovi u naselju Ada dodjeljeni su na osnovu Uredbe Vlade o stambenom zbrinjavanju porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida od prve do četvrte kategorije iz 2019. godine koja je proširena 2020. Resorni ministar Danijel Egić rekao je da mu je drago što su ove kategorije dočekale da im se uruče ključevi novih stanova.
Stiglo je obećanje iz Vlade – premijer Savo Minić rekao je da će nastojati da se u narednom periodu završi projekat stambenog zbrinjavanja porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida. U februaru se očekuje da bi trebalo da se završi izrada nacrta izmjena i dopuna Zakona o pravima boraca, ratnih vojnih invalida i porodica poginulih boraca.
Podršku je pružio i Grad Banjaluka, koji će obezbijediti infrastrukturu kako bi i preostale porodice ovih kategorija bile riješene u Banjaluci.
Vlada Republike Srpske je u Banjaluci do sada ukupno zbrinula 943 korisnika, odnosno 470 dodjelom stambenih jedinica i 473 dodjelom nepovratnih novčanih sredstava za šta je utrošeno 20,7 miliona KM.
(TV K3)


