BL: Šalke silovit, Hofenhajm više nije ”onaj” tim!

September 16, 2019, 7:01 am

Faktor trener, Hofenhajm bez Nagelsmana nije isti tim! Ubedljiv poraz od Frajburga kod kuće – 0:3.  Nastasić s klupe gledao “petardu” Šalkea! Paderborn je vodio protiv Šalkea, u čijem sastavu nije bilo Matije Nastasića, ali su gosti iz Gelzenkirhena uspjeli da stignu do ubjedljivog trijumfa – 1:5 (1:1) u četvrtom kolu Bundeslige.  Petarda Šalkea! Proradili su. . .  Paderborn deklasiran.

Otišao je Julijan Nagelsman i odmah problemi. Hofenhajm je doživeo drugi poraz nakon četiri odigranih kola, ali na kakav način, od Frajburga kao domaćin rezultatom 0:3.

Sa druge strane, ako ovako nastavi, Frajburg bi mogao da postane prava noćna mora za domaćine u ovoj sezoni, pošto je na strani ostvario dva trijumfa u isto toliko mečeva, uz gol razliku 6:1. Prethodno je bez problema preslišao Paderbornu u drugom kolu.

Ekipa Kristijana Strajha je veliki deo posla u Zinshajmu odradila u prvom poluvremenu, kada je vodila sa 2:0 golovima Gintera i Haberera.

Trener domaćeg tima Alfred Šreder je pokušao da promeni situaciju na terenu uvođenjem Rupa i Lokadije na samom početku drugog poluvremena. Hofenhajm je krenuo svim silama u napad, ali je ubrzo doživeo potpuni šok. Konačan rezultat meča postavio je Nils Petersen golom u 59. minutu utakmice.

Sjajni Frajburg se probio na deobu drugog mesta sa Dortmundom, dok je Hofenhajm tek 13. sa tek četiri osvojena boda.

Novajlija u njemačkoj eliti, ekipa Paderborna ni u petom međusobnom meču sa Šalkeom nije uspjela da ostane neporažena!

Ekipa iz Gelzenhirhena je stigla do ubjedljive pobjede poslije prekreta, drugi put ove sezone za skok na šestu poziciju na tabeli Bundeslige.

PADERBORN – ŠALKE 1:5 (1:1)

Dobro je počelo za domaćina na “Benteler Areni”. Sven Mihel je prošao po lijevoj strani i centrirao, a u kaznenom prostoru visoko skočio Koli Oliveira – Souza i pogodio za vođstvo Paderborna i to na vlastiti rođendan – 1:0.

“Rudari” su stigli do izjednačenja u 33. minutu poslije akcije nakon kornera koju je završio Senegalac Salif Sane, ali mora se naglasiti da je pogotku “kumovala” intervencija golmana Janika Huta.

Na poprilično bezazlen centaršut Bastijana Očipke, golman Paderborna je krenuo, pa stao, omogućivši defanzivcu gostiju da pogodi nebranjenu mrežu – 1:1.

Bio je to ujedno 1.000 gol “kraljevsko-plavih” u Bundesligi!

Povratnik u reprezentaciju Srbije Matija Nastasić odgledao je s klupe za rezervne igrače pobjedu svog Šalkea.
Šalke je do odlaska na odmor u poluvremenu propustio još nekoliko dobrih šansi za potpun preokret, prvenstveno zahvaljujući pomalo indoletnom ponašanju napadača Gvida Burgštalera, koji je u par navrata traljavo šutirao iz vrlo izglednih situacija.

Ipak, najbolju priliku u sudijskoj nadoknadi promašio je Paderbornov napadač Sven Mihel i to sa sedam-osam metara u situaciji “jedan na jedan” sa golmanom Aleksandrom Nibelom.

Šalke je već početkom nastavka poveo, tačnije Suat Serdar je pogodio sa ivice kaznenog prostora uz malu pomoć Uvea Hunmajera, kojeg je lopta zakačila, promjenila smjer i odsjela iza leđa golmana Paderborna – 2:1.

Pitanje pobjednika riješio je poslije prodora i asistencije Džondža Kenija, Marokanac Amine Harit, pogodivši sami ugao domaćeg gola, da bi se za “poker” golova postarao Ahmed Kutuču u 83. minutu.

Dva minuta kasnije, mladi turski napadač Kutuču asistirao je Haritu za njegov drugi pogodak, kojim je Šalke kompletirao “petardu” u Paderbornu – 1:5.

Šalke je vezao drugu dobru utakmicu zaredom i drugu ubedljivu pobedu. Posle 3:0 protiv Herte, Kraljevsko-plavi su danas u gostima deklasirali Paderborn sa 5:1.

Novajlija u Bundesligi je poveo 1:0, ali onda mu je mreža napunjena do vrha. Možda je rezulatat na kraju i previsok jer Paderborn nije ostavio loš utisak. Domaći su igrali solidno, stvarali šanse i zaslužili su neki bolji rezultat. To im se dešava od početka sezone. Ne koriste šanse i ostali su samo na jednom bodu posle četiri kola.

Koli je sjajnim golom glavom pogodio mrežu Šalkeovog golmana Nibela koji je ponikao baš u Paderbornu. Ali gostima nije bilo potrebno mnogo vremena da se vrate u meč. Posle nekoliko promašenih šansi Šalkea, Salif Sane je doneo zasluženo izjednačenje i sa rezultatom 1:1 se otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu je viđen vatromet pred Paderbornovim golom. Suat Serdar je pogodio u 50. minutu sa distance i najavio pobedu Šalkea. U poslednjih dvadesetak minuta su eksplodirale Šalkeove mlade zvezde. Amin Harit je postigao dva gola, a tinejdžer Ahmed Kutudžu je ušao sa klupe i upisao gol i asistenciju.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Frajburg je protunjao kroz Sinshajm ubjedljivo savladavši Hofenhajm rezultatom 0:3 (0:2) za treću poziciju na tabeli.