Barselona se prošetala kroz San Sebastijan

March 22, 2021, 7:10 am

Dominantnom igrom, efikasnom i lepršavom, Barselona je bez imalo muke osvojima San Sebastijan i deklasirala Real Sosijedad sa 6:1.
Sem gola koji je postigao u 77. minutu Ander Barenečea Mugurusa, te dvije dobre šanse koje je propustio Aleksander Isak još dok je rezultat bio aktivan, Sosijedad skoro da ništa nije mogao da učini protiv rastrčane Barse.

Da li je Ronald Kuman konačno uštimovao svoj orkestar, vidjeće se do kraja sezone, ali kako djeluje Barselona, a kako Atletiko, Katalonci imaju veće šanse da osvoje titulu na kraju, jer djeluju najbolje i najozbiljnije u ovom trenutku.

Serija golova je krenula u finišu prvog poluvremena, kada su se u strijelce upisali Antoan Grizman u 37. i Seržinjo Dest u 43. minutu. Isti igrač je povisio na 3:0 u 53. minutu, da bi tri minuta kasnije Lionel Mesi donio ubjedljivih 4:0.

Ne zadovoljava se Barsa tim rezultatom, već preko Usmana Dembelea pstiže i peti pogodak. Dembeleu je par minuta prije priznatog gola, jedan poništen zbog ofsajda. Potom su domaćini postigli već spomenuti počasni pogodak, a onda Mesi stavlja tačku na ovaj neravnopravan duel u 89. minutu – 1:6.

Razlika između Atletika i Barselone ostaje četiri boda i ova reprezentativna pauza će dobro doći Madriđanima da se spreme za odlučujuće bitke za titulu, ali i da podignu formu.