Atletiko u finišu preokrenuo protiv Barse za finale sa Realom

January 10, 2020, 7:44 am

Fudbaleri Atletiko Madrida igraće u finalu Superkupa Španije protiv gradskog rivala Reala pošto su u Džedi u polufinalu pobijedili Barselonu rezultatom 3:2.

Bila je to odlična utakmica na stadionu “Kraljh Abdulah” u kojem su izabranici trenera Dijega Simeonea u spektakularnom drugom poluvremenu napravili preokret.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali drugo je počelo pogotkom ekipe iz Madrida u 46. minutu. Anhel Korea je proigrao Kokea kojem nije bilo teško da pošalje loptu u desni donji ugao gola Barselone.

Prednost “jorgandžija” nije potrajala dugo. Samo pet minuta kasnije posle akcije po desnoj strani, lopta je došla do Lionela Mesija koji je primio u visini kaznenog prostora, krenuo u dribling i pored nekoliko igrača Atletika uspio da zatrese mrežu za izjednačenje, 1:1.

Mesijev gol u 61. minutu poništio je VAR, ali Barselona je minut kasnije ipak povela.

Đordi Alba je centrirao, Luis Suarez šutirao glavom, ali je golman Jan Oblak odbranio njegov udarac. Na odbijenu loptu je natrčao Antoan Grizman i smjestio je glavom u mrežu.

Barseloni je, tačnije Đeraru Pikeu u 75. minutu poništen gol zbog ofsajda. Opet se gledao VAR snimak, uzaludni su bili protesti igrača “blaugrane”.

Ipak, činilo se da će prvak Španije izdržati i tako izaći u finalu na megdan vječitom rivalu Realu, ali finiš meča pripao je Atletiku.

Igrao se 81. minut kada je Vitolo bio u prodoru, oborio ga je golman Neto, a za sudiju nije bilo dileme – najstroža kazna. Alvaro Morata je bio precizan i Atletiko je tako izjednačio.

Dva minuta kasnije VAR je još jednom konsultovan, ovog puta je presudio da nema novog penala za Madriđane.

Konačno u 86. minutu, sve je bilo riješeno – u kontri Atletika, Morata je odlično proigrao Anhela Koreu koji je uspio da prevari Neta i postigne gol za veliku radost navijača Atletika.

Podsjetimo, Real je u srijedu pobijedio u prvom polufinalu Valensiju sa 3:1.

Finalni meč na programu je u nedjelju 12. januara u 17 časova.