Atletičari “Sana” osvojili zlato i srebro

December 9, 2018, 1:09 pm

Na 3. Mitingu budućih šampiona održanom u atletskoj dvorani u Beogradu, atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora osvojili su dvije medalje – jednu zlatnu i jednu srebrenu.

Zlatnu medalju je osvojio Goran Gamber u trci mlađih pionira na 600 metara, dok je Kristijan Marić u disciplini 1000 m brzo hodanje za mladje pionire osvojio srebrenu medalju.

Sa ovim takmičenjem i sa ove dvije nove medalje, Atletski klub “San” je završio svoju atletsku sezonu za ovu godinu, koja je bila više nego uspešna.

Sljedeca takmičenja počinju krajem januara i početkom februara na Dvoranskim prvenstvima Srbije.

Ove godine osvojeno je ukupno 125 medalja u svim kategorijama od cicibana do veterana; 38 zlatnih, 38 srebrenih i 49 bronzanih, od čega je 49 medalja bilo sa zvaničnih prvenstava Republike Srpske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Balkana; 14 zlatnih 10 srebrnih i 25 bronzanih, a 76 medalja; 24 zlatne, 28 srebrene i 24 bronzane sa uličnih trka, kroseva i mitinga širom regiona.

Ove godine nastupali smo u Bosni i Hercegovini, Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i Crnoj Gori i nastupili na ukupno 41 takmičenju

Najuspešnija takmičarka je bila Magdalena Katana sa osvojenih 28 medalja; 13 zlatnih, 8 srebrenih i 7 bronzanih, od čega je 14 medalja na zvaničnim Prvenstvima: 6 zlatnih, 4 srebrene i 4 bronzane.

Od muškaraca najbolji je bio Aleksandar Đurić sa osvojenih 14 medalja; 3 zlatne, 3 srebrene i 8 bronzanih , od čega je 7 medalja na zvaničnim Prvenstvima; 2 zlatne, 1 srebrena i 4 bronzane.