Veliko iznenađenje na RG: Eliminisana 3. teniserka svijeta (FOTO)

June 2, 2023, 1:49 pm

Iznenađenje na stadionu „Filip Šatrije“.

Sa Rolan Grosa je eliminisana treća teniserka svijeta Džesika Pegula. Bolja od nje bila je Elis Mertens, koja je slavila sa 6:1, 6:3.

Belgijanka je tako nastavila niz pobjeda nad Amerikankom, pa sada u međusobnim duelima vodi sa 3-0. Mertens je plasmanom u osminu finala izjednačila svoj najbolji rezultatu Parizu, prenosi Sportal.

Do pobjede na centralnom stadionu kompleksa u Parizu došle je za sat i 22 minuta igre. Meč je završila sa 20 vinera i 13 neiznuđenih grešaka. Pegula nije bila na svom nivou, upisala je 19 direktnih poena uz 28 promašaja.

U prvom setu je potpuno dominirala Mertens, lako je napravila dva brejka i brzo završila posao. U drugom se vodila već borba, počela je bolje da igra Pegula, pa je neizvjesno bilo do završnice. Ipak, motivisana Belgijanka je uspjela da iskontroliše situaciju i slavi maksimalnu pobjedu.

U narednom kolu 28. teniserka svijeta čeka bolju iz duela Pavljučenkova – Potapova.

Ubjedljivu pobjedu slavila je i Darja Kasatkina, koja je na terenu „Suzan Lenglen“ samo gem prepustila Pejton Stirns. Nikakve šanse nije imala Amerikanka protiv devete teniserke svijeta.

Kasatkina je izgubila samo dva poena kada je pogađala prvi servis, a duel je završila sa 14 direktnh poena i 12 neiznuđenih grešaka.

Stirns, koja je u Parizu ostvarila najbolji rezultat na grend slemovima, nije imala rješenja za udarce protivnice.

Kasatkina u osmini finala čeka bolju iz duela Blinkova – Svitolina.