Tim namučio Nadala: Španac u polufinalu

September 5, 2018, 7:26 am

Najbolji teniser svijeta Rafael Nadal uz dosta muke plasirao se u polufinale US Opena.

On je nakon skoro pet sati igre savladao Dominika tima sa 3:2 (0:6, 6:4, 7:5, 6:7, 7:6).

Kao što sam rezultat prvog seta govori, Tim je mnogo bolje ušao u meč i bez izgubljenog gema došao do prednosti.

Nadal je izjednačio, ali uz dosta muke. U drugom setu vidjeli smo tri brejka od kojih je dva uzeo Rafa i tako izjednačio. Tim je bolje krenuo i u trećem setu. U sedmom gemu je oduzeo servis Špancu, ali je potom Nadal u desetom vratio brejk, da bi onda uzeo i naredna dva gema te poveo sa 2:1.

Tim u trećem gemu četvrtog seta oduzima Rafaelu servis i dolazi do prednosti od 2:1, ali Nadal se ne predaje i uz dosta muke vraća brejk u osmom gemu, što mu je bilo dovoljno da izbori taj-brejk. Međutim, Austrijanac je tamo bio uspješniji sa 7:4 i dolazi do izjednačenja u setovima.

Peti set je bio jedini bez brejka, pa je i on ušao taj-brejk. Ovaj put bolje se snalazi Nadal i sa 7:5 u taj-brejku dolazi do pobjede i plasmana u polufinale, gdje će se sastati sa Huanom Martinom Del Potrom koji je ranije savladao Džona Iznera u četiri seta.