Sabalenka i Švjontek u novom finalu

May 17, 2024, 8:25 am

Arina Sabalenka zakazala je finalni duel turnira u Rimu sa Igom Švjontek.

Sabalenka je u drugom polufinalu bila bolja od Danijel Kolins i pobedu je slavila u dva seta.

Nakon sat i 25 minuta igre Bjeloruskinja je trijumfovala rezultatom 7:5, 6:2.

Kolins je prva stigla do prilike za brejk, ali je Sabalenka prva uspjela da oduzme poen na servis rivalke i da povede 3:1. Kolins se vratila u igru brejkom u sedmom gemu, ali je nakon brejka pretprljenog u 12. gemu, koji je Sabalenki donio prvi set, bila neprepoznatljiva na terenu.

U drugom setu je bjeloruska teniserka bila dominantna, napravila je dva brejka – jedan na početku, drugi na kraju, i tako se plasirala u finale.

Švjontek i Sabalenka su se do sada sastale deset puta, sedam pobjeda ima Poljakinja. Iga igra za 21, a Arina za 15. titulu u karijeri. Ove godine su odmjerile snage samo jednom – u finalu u Madridu kada je Švjontek slavila 7:5, 4:6, 7:6.

Finale, u kome će se sastati prva i druga igračica planete, na programu je u subotu.

(Nezavisne – Foto: Ilustracija/Arhiva)