Razigrana Zvezda SLOMILA Belgijance, Katai i Kanga postigli maestralne golove za TV ŠPICE!

November 5, 2020, 10:04 pm

­Sa “Marakane se vidi proleće u Evropi! Fudbaleri Crvene zvezde savladali su vicešampiona Belgije, tim Genta, sa 2:1 u trećem kolu Lige Evrope, čime su napravili ogroman korak ka zimskom snu u ovom takmičenju. Bilo je napeto, bilo je teško, bilo je tesno, ali možda je tako i slađe. Valja pomenuti da gosti nisu slaba ekipa, kako njihovi rezultati govore, čime novo slavlje šampina Srbije još dobija na težini. Igrali su se živcima igrači Zvezde, posebno u poslednjih dvadesetak minuta duela, kada su često grešili u predaji loptu, posebno u blizini svog šenaesterca i na to će morati posebno da obrate pažnju ubuduću. Ali, to na stranu, pobedio je bolji, zasluženo, taman za taj jedan gol prednosti. Posebno imponuje požrtvovana igra svih u redovima crveno – belih. Tako se izgara za dres.

Krenuli su od početka otrstito izabranici Dejana Stankovića, pomalo je taj start ličio na onaj iz prošlog kola, kada je na “Marakani” pukla petarda i savladan Slovan iz Liberec u brišućem letu. Pa ipak, ubrzo se videlo da Gent nije mačji kašalj…Prvi su ozbiljnije pripretili gosti. Kanga je poslao na sredini terena kratku loptu do Kataija, presekli su to Belgijanci, a Bukari se stuštio golu Zvezde, ali, srećom po domaće, zbunio se kada je trebalo da putira ili doda saigraču, pa je Milunović rasčistio. U narednom napadu zapretio i Jaremčuk, šutom sa dvadesetak metara, ali Borjan je bio na mestu.

I kada se pomislilo da će belgijski tim da nastavi da plete mrežu – usledila je kazna. Bila je to odlična akcija, kada su crveno – beli poveli. Gelor Kanga je sjajno pronašao Bena, reprezentativac Komorskih ostrva je dodao do Gobejlića, koji je propustio lotu na koju je natrčao Kanga i sa petnaestak metara pogodio mrežu Genta – 1:0! U dobroj šansi je, potom, našao i Falčineli, ali njegov šut prošao je blizu stative.

Povećavala je Zvezda pritisak, a Gajić je mogao do gola u 22. minutu, kada je u šesnaestercu gostiju šutirao “iz podvale”, ali ga je golman Genta pročitao. Velika prolika propuštena već u narednom napadu, posle fenomenalne akcije Ivanić je propustio da zakuca Belgijance. Zatim je Ben pucao iz okreta, posle prekida, ali je Kosemans ukrotio taj udarac.

U jeku napada Crvene zvezde, Gent je došao do izjednačenja. I to talično. Iz drugog plana stigao je Bukari, uposlio Jeremčuka koji je dodao do Ođiđa Ofoe, čijem je šutu nesrećno promenio putanju Degenek i lopta je prevarila Borjana. Sve to ispratio je zakasneli Sanogo. Bili su baksuzni domaći…

Gosti su se oslobodili pritisika, razigrali, pa je čuvar mreže crveno – belih dobro je intervenisao pri prodoru Jaremčuka nekoliko minuta kasnije. Mogli su fudbaleri do preokreta, kada je početnički u pasu pogrešio Milunović, srećom Botaka je katastrofalno šutirao.

Sreća opet nije bila saveznik Zvezde, ali sa druge strane terena. Katai je sjajno šutirao sa distance, a pogotku se isprečila prečka. Šteta…

Otvoreno se igralo i u drugom poluvremenu, a prvu šansu imala je Zvezda, preko Ivanića, koji je posle solo prodora šutirao kraj gola. Zebnja je lagano počela da ulazi među crveno – bele, ali tu maglu otklonio Magiko. Pogodio je iz slobodnjaka majstorski, čuvar mreže gostiju samo je ulepšao gol Aleksandra Kataija – 2:1.Koliko je sreće imao Gent sinoć na “Markani”, pokazuje i podatak da je se sigurnom golu Gobeljića u 64. minutu isprečila stativa. Krenuli su gosti, čini se, na sve ili ništa.

Imali su domaći ipak sreće u sledećem napadu, kada se u odličnoj poziciji nalazio Dorš, koji se spetljao u ključnom trenutku. Grešili su često izabranici Dejana Stankovića, bespotrebno se dodavajući ispred šesnaesterca, što belgijski tim nije kažanjavao u tim momentima. Odavno nije viđeno tako napeto drugo poluvreme na našem najvećem stadionu.

Do kraja, crveno – beli su uspeli da odbrane prednost, pa se sada šepure sa drugo mesta na tabeli grupe L Lige Evrope..