Partizan proradio sa Petrićem i ubjedljivo savladao Hamrun

August 19, 2022, 7:41 am

Fudbaleri Partizana savladali su večeras u Humskoj Hamrun sa Malte sa 4:1 (3:0) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija.

Strijelci za crno-bijele bili su Rikardo Gomes u 15, Slobodan Urošević u 25, Fuseni Dijabate u 33. i Patrik Andrade u 77. minutu.

Gol za kakvu-takvu nadu Maltežana u revanšu postigao je Metju Gijomje u 52. minutu.

Novi trener Partizana Gordan Petrić uspio je za pet dana, koliko vodi crno-bijele, ono što njegov prethodnik Ilija Stolica nije za više od mjesec dana vođenja ekipe iz Humske u takmičarskim mečevima, a to je da poveže dva trijumfa.

Poslije teško izvojevane prvenstvene pobjede protiv Mladosti GAT (1:0), fudbaleri “parnog valjka” u prvih pola sata igre protiv Maltežana pokazali su da su kvalitetniji rival.

Petrić je na teren poslao sastav bez Izraelca Bibrasa Natha i u novoj formaciji 3-4-3, koja je crno-bijelima omogućila mnogo bržu tranziciju.

Poslije asistencije Kvinsija Meniga Rikardo Gomes načeo je Hamrun i postigao 14. gol u evrokupovima za klub iz Humske, pa su ispred njega na vječnoj listi strijelaca Partizana na evrosceni samo Saša Ilić sa 15 i Brazilac Kleo sa 16 pogodaka.

Nakon prekida u 25. minutu Slobodan Urošević pogodio je za 2:0, a asistenciju je upisao Igor Vujačić.

U 33. minutu poslije odlične kontre crno-bijelih u strijelce se upisao Fuseni Dijabate na asistenciju Patrika Andradea.

Vezista iz Zelenortskih Ostrva postigao je gol u 77. minutu, a asistirao mu je zemljak Rikardo Gomes.

Jedini gol na meču domaćin je primio u 52. minutu poslije prekida i bio je to kratak period igre u kom Partizan nije imao kontrolu nad utakmicom, a gosti su nekoliko puta prijetili golu koji je čuvao Popović.

Potvrda uspješne šok-terapije pod trenerom Gordanom Petrićem za crno-bijele mogla bi da dođe u revanšu na Malti 25. avgusta u 20.00.