Liga šampiona: Siti već u četvrtfinalu, remi u Ajndhovenu

February 25, 2016, 8:56 am

Siti tri godine u nizu ispada na prvoj prepreci u nokaut fazi, ali sada to neće biti slučaj – ’Građani’ su u Kijevu savladali Dinamo sa 3:1, uz golove Aguera, Silve i Turea.

Revanši su na programu 15. marta u Mančesteru i Madridu.

Roma – Real Madrid 0:2

PSV: Zut – Arijas, Bruma, Moreno, Vilems – Van Ginkel, Gvardado (Hendriks 75), Proper – Pereiro, Lokadija (Lestijen 86), Narsing (Isimat-Mirin 65).

Atletiko Madrid: Oblak – Huanfran, Godin, Savić, Felipe Luis – Koke, Gabi, Saul, Oliver Tores – Grizman, Vijeto (Tores 61).

U Ajndhovenu smo videli veoma monoton meč, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem je PSV tek na tri minuta do kraja uputio prvi udarac. Ni Atletiko u tom periodu nije imao mnogo šansi, iako je igrao sa fudbalerom više posle isključenja Pereira u 68. minutu.

Ni prvo poluvreme nije se igralo u visokom tempu, osim u nekoliko kratkih intervala, ali barem smo videli tri šanse. Već na početku meča Vijeto je mogao da ’otvori’ utakmicu – ili da je ’zatvori’, poznajući navike Atletika, ali nije šutirao dovoljno jako i Bruma je izbacio loptu pre nego što se ona otkotrljala u gol.

Tek što se navršilo pola sata igre, videli smo po šansu na obe strane. Golman Zut spasao je domaći tim – ofsajda nije bilo, Grizman je izašao jedan na jedan sa Zutom, ali je on na vreme skratio ugao.

Momentalno je na drugoj strani PSV mogao do vođstva – olako su dozvolili defanzivci gostiju Preperu da dođe vrlo bizu gola, ali njegov udarac sa 7-8 metara brani Oblak. Potom su izblokirani Lokadija i Viljems.

To je bila i poslednja prava prilika na utakmici, pa ćemo u revanšu dobiti odgovor na pitanje koja će ekipa među osam najboljih u Evropi.

Dinamo Kijev: Šovkovski – Danilo Silva (Makarenko 66), Hačeridi, Dragović, Vida – Ribalka, Garmaš (Veloso 31), Bujalskij, Gonsales, Jarmolenko – Teodorčuk (Moraeš 46).

Mančester siti: Hart – Sanja, Kompani, Otamendi, Kliši – Fernandinjo, Fernando – Silva, Ture, Sterling – Aguero (Ineaćo 91).

Siti je bio superioran u prvom poluvremenu i to je na pravi način materijalizovao. Dinamo je na vreme ’načet’, već u 15. minutu – Silva je izveo korner, Ture je glavom pronašao Aguera, a Argentinac je primio loptu na grudi i zatresao mrežu.

Potom su Aguero i Ture bili blizu pogotku, ali on je ipak pao u 40. minutu posle perfektne timske kombinacije – Aguero je idealno primio dubinsku loptu i doturio je Sterlingu koji je protrčavao po levoj strani, a njegovo ubacivanje na drugoj stativi sačekao je Silva i plasirao je loptu u mrežu.

Prvih 15 minuta nastavka bili su najbolji za Dinamo i u tom periodu stigli su do gola, doduše uz mnogo sreće jer je lopta posle šuta Bujalskog pogodila Otamendija i promenila pravac na putu ka golu.

Pogodak nije dodatno osokolio Dinamo, naprotiv, Siti je malo-pomalo vraćao inicijativu, bila je po prilika na obe strane, a onda je u 90. minutu stavljena tačka na I – Ture i Fernandinjo potom su odigrali dupli pâs, a igrač iz Obale Slonovače fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora smestio je loptu uz desnu stativu.