Liga Šampiona: Ispao Junajted, Real 8:0

December 9, 2015, 9:24 am

“Crveni đavoli” su poraženi 3:2 poslije preokreta u Volfsburgu, pa će sezonu nastaviti u Ligi Evrope jer je i PSV savladao CSKA 2:1 nakon što je gubio.

U grupi A Real je izjednačio rekord takmičenja sa 8:0 protiv Malmea, uz četiri gola Lige šampiona, dok je PSŽ savladao Šahtjor 2:0 u režiji Zlatana Ibrahimovića.

U grupi C Atletiko je slavio 2:1 protiv Benfike u Lisabonu u borbi za prvo mjesto, dok je Galatasaraj spriječio katastrofru nakon vođstva Astane i sa 1:1 izborio Ligu Evrope.

U grupi D, Mančester Siti je poslije dva preokreta savladao Borusiju Menhengladbah 4:2, te poslao u LE branioca titule u ovom takmičenju Sevilju, koja je u međuvremenu savladala Juventus 1:0, golom bivšeg igrača “Stare dame” Fernanda Ljorentea.

Na terenu su u utorak bila i šestorica Srba – Ljubomir Fejsa je igrao u prvoj postavi Benfike, golman Nenad Erić i mladi reprezentativac Nemanja Maksimović su zamalo šokirali Istanbul sa Astanom, a Aleksandar Kolarov je standardno pokrivao lijevu stranu odbrane Sitija.

Zoran Tošić je iznudio penal za vođstvo CSKA, ali nije uspio da spasi sadašnji kao ni bivši tim Junajted, dok je Nikola Đurđić mogao da uživa u raspsodiji Reala na Santjago Bernabeu.

Real je protiv nedužnog Malmea izliječio frustracije od debakla u El Klasiku, te izjednačio rekord takmičenja po ubjedljivosti. Madriđani su sa 8:0 ponovili rezultat Liverpula protiv Bešiktaša od prije osam godina.

Meč na Santjago Bernabeuu obilježio je Kristijano Ronaldo koji je koristio savršene asistencije saigrača i sa četiri gola oborio rekord LŠ sa 11 golova u grupnoj fazi.

Zabilježio je i jedno proigravanje, sjajno veče imao je i Karim Benzema koji je takođe zabilježio het-trik, a prvi gol u dresu “kraljevskog kluba” postigao je Mateo Kovačić.

U drugom meču grupe PSŽ je dugo slamao otpor Šahtjora, te konačno uspio u tome u posljednjih pola sata. Ukrajince je “probio” Zlatan Ibrahimović koji je prvo asistirao Lukasu Muri za vođstvo, a onda sam potvrdio pobjedu.

Real je osvojio grupu, PSŽ će u osminu finala kao drugoplasirani, dok je Šahtjor zahvaljujući boljem međusobnom učinku izborio LE ispred Malmea.

4. Malme 6 1 0 5 1:21 3

Meč večeri opravdao je tu ulogu, Volfsburg i Mančester Junajted su odigrali triler meč u kojem su viđeni preokret, autogol i pogodak u završnici koji je izbacio engleskog velikana iz elite.

Poveo je Junajted protiv “vukova” već u 11. minutu preko Antonija Marsijala, ali se ubrzo raspao. Volfsburg je dominirao terenom, brzim akcijama domaćin je izluđivao odbranu gostiju i preokrenuo već do 30. minuta.

Štoperi Junajteda su prvo dopustili Naldu da izjednači rezultat poslije slobodnog udarca, a potom su ih Dreksler i Kruse ponizili duplim pasom prije nego što su servirali lagan pogodak Vijerinji.

U nastavku meča David de Hea je sprečio debakl “Crvenih đavola”, zaustavio je nekoliko sjajnih šuteva Volfsburga, koji je umalo kažnjen zbog toga.

Nesrećnom reakcijom poslije centaršuta Džošua Gilavugi postiže autogol za izjednačenje rezultata u 82. minutu, ali samo dva minuta kasnije Naldo opet dominirao pored defanzivaca gostiju te novim golom rješava meč.

Izgledalo je da bi CSKA mogao da spasi Junajted, dobro su odolevali “Armejci” u Ajndhovenu, a onda je 15. minutu pre kraja bivši igrač tima sa Old Traforda Zoran Tošić iznudio penal u duelu sa De Jongom.

U gol ga je pretvorio Sergej Ignašević i najavio prolaš u LE, ali samo dva minuta kasnije Luk de Jong se iskupio, iskoristio poklon gostujuće odbrane i izjednačio rezultat.

Već u 86. minutu PSV je preokrenuo rezultat i prošao u osminu finala ispred prebogatih rivala iz Engleske i Rusije. Davi Proper je udarcem sa ivice kaznenog prostora oduševio “Filips arenu”.

Volfsburg i PSV će nastaviti takmičenje u osmini finala, dok je Mančester Junajted degradiran u Ligu Evrope. Možda ga vidimo u Beogradu, u Humskoj 1.

Grupa C: Atletiko na Lužu osvojio grupu

Uprkos fantastičnom meču Ljubomira Fejse, koji je bio najbolji igrač Benfike na Lužu, “Orlovi” su poraženi od Atletika u borbi za prvo mjesto u grupi.

“Jorgandžije” su potpuno kontrolisale sredinu terena, te predvođene Lusijanom Vijetom slomili rivala golovima krajem prvog i početkom drugog poluvremena.

Prvo je Argentinac sjajno probio po desnoj strani izvukao s gola Žulija Cezera te servirao zicer Saulu Niguesu, a onda sam iskoristio sjajno proigravanje Fereira-Karaska u 55. minutu za 2:0.

Domaćin je samo uspio da ublaži drugi poraz u takmičenju pogotkom Konstantinosa Mitroglua, na proigravanje saigrača iz napada Raula Himenesa, 15 minuta pre kraja.

Galatasaraj je izborio remi za Ligu Evrope, ali je umalo razočarao svoje navijače. Astana je odigrala još jedan sjajan meč u svom debitantskom nastupu u eliti, predvođena Nemanjom Maksimovićem povela je u Istanbulu golom Patrika Tvumasija, ali Turci samo dva minuta kasnije stižu do izjednačenja preko Seldžuka Inana za potvrdu treće pozicije.

Atletiko je osvojio grupu ispred Benfike, a Galatasaraj se provukao u Ligu Evrope.

Grupa D: Preokret Sitija poslao Sevilju u LE

Još jedna goleada viđena je u Mančesteru, uz dva preokreta i blistav nastup Rahima Sterlinga Siti je osvojio prvo mjesto u grupi i poslao Sevilju u Ligu Evrope.

Građani su poveli u 16. minutu protiv Borusije Menhengladbah, posle Sterlingove “štikle” David Silva je zakucao loptu u mrežu, ali se “koltovi” nisu predali.

Njemački tim je zaigrao sjajno u nastavku te preokrenuo rezultat do poluvremena. Fantastičnim timskim akcijama gosti su dva puta izigrali kompletnu odbranu Sitija, prvo je to iskoristio Julijan Korb, a potom Rafael.

Međutim, u drugom dijelu Sterling je priredio minijaturu, nakon što mu je Jan Somer sredinom perioda zaustavio dva pokušaja, on je desetak minuta prije kraja u roku od 120 sekundi doneo novi preokret. Tim je srušio goste koje je pet minuta pre kraja dotukao Vilfred Boni.

Trijumf Sitija maksimalno je iskoristila Sevilja. Španci su odigrali odlično protiv nezainteresovanog Juventusa i minimalnim rezultatom izborili povratak u takmičenje u kojem dominiraju posljednjih godina.

Dugo je Đanluiđi Bufon odolevao pokušajima Andalužana, prije svih sprečavao je bivšeg saigrača Fernanda Ljorentea da ga savlada, ali nije uspIo da izdrži do kraja.

Nakon niza promašaja, konačno 25 minuta prIJe kraja Sevilja stiže do pobedonosnog gola. Konopljanka je ubacio loptu iz kornera, Ljorente se izgurao za poziciju pored Barzaljija, te glavom sa prve stative loptu prebacio preko nemoćnog Bufona na drugu.

Mančester Siti i Juventus će nastaviti borbu za titulu prvaka Evrope, dok će Sevilja pokušati da treći put u nizu osvoji LE i opet se preko ovog takmičenja domogne elite.