Igranje u Ligi šampiona postaje samo san za Juventus

January 23, 2023, 8:51 am

Juventus i Atalanta su na “Alijanc stadionu” u Torinu odigrali fantastičan meč. Konačan rezultat u susretu punom prekreta glasio je 3:3, a igranje u Ligi šampiona postaje samo pusti san za “Bjankonere”.

“Stara dama” prolazi kroz najteži period u posljednjih petnaestak godina i to nakon surove kazne i oduzimanja 15 bodova. Protiv Atalante se očekivala reakcija, ali je pobjeda izostala.

Već u petoj minuti gosti iz Bergama su utišali domaću publiku kada je poslije poklona Ščešnog pogodio Lukman za radost malobrojnih navijača gostujućeg tima.

Nakon toga Juventus je preuzeo kontrolu nad utakmicom te je uspio preokrenuti do kraja prvog poluvremena i to na krilima sjajnog Di Marije.

“Bjankoneri” su do izjedančenja stigli u 25. minuti kada je poslije opravdanog penala i to nakon dojave iz VAR sobe izjednačio Di Maria.

Devet minuta kasnije viđena je sjajna akcija preko Di Marije i Fađiolija, a odličan centrašut iskoristio je Milik i pogodio za preokret.

Atalanta je odigrala fantastičnih desetak minuta drugog dijela kada je uspjela i zabiti dva gola. Prvo je Maele izjednačio, a zatim je Lukman glavom zabio za 2:3.

Juventus se nije predavao te je preko Danila uspio izjednačiti u 65. minuti. Brazilac je kiksao kod oba gola gostiju u nastavku, pa se na neki način iskupio.

Pokušavao je Juventus do kraja meča preokrenuti i ostvariti pobjedu, međutim nije uspio pa je plasman u Ligu šampiona nemoguća misija.

Na kraju se može reći da je u jednoj od najboljih utakmica ove sezone u Seriji A remi i podjela bodova najrealniji ishod s kojim svakako mogu biti zadovoljniji gosti, kao i ostali pretedenti za plasman u Ligu šampiona.

Sada “Stara dama” za četvrtim mjestom kasni čak 14 bodova i igranje u elitnom takmičenju naredne sezone predstavlja samo san. Jedini način se čini osvajanje Lige Evrope.

(Nezavisne – Foto: Twitter / Printscreen)