GAMBIT: Najviše osvojenih medalja na prvenstvu BiH u konkurenciji čak 35 klubova

May 17, 2022, 12:34 pm

Protekla 4 dana Neum je bio domaćin najboljih mladih šahista u BiH koji su se kvalifikovali za nastup na 22. Kadetskom i omladinskom prvenstvu BiH. Šest takmičara našeg kluba “GAMBIT” Banjaluka je ostvarilo istorijski uspjeh sa 5 osvojenih medalja, čime smo ujedno i šahovski klub sa najviše osvojenih medalja u konkurenciji 116 takmičara iz čak 35 BiH klubova.

Ovim sjajnim rezultatom, Banjaluka će imati 4 predstavnika na prvenstvu Evrope za mlade šahiste krajem 2022. godine jer je proteklo BiH takmičenje ujedno bilo i kvalifikacioni turnir za nastup na zvaničnom prvenstvu evrope i svijeta.

Četvorodnevne borbe pokazale su da rekordan broj učesnika na nedavno završenom 29. Kadetskom i omladinskom prvenstvu Republike Srpske uopšte nije slučajan i da stručni rad u više šahovskih škola u Srpskoj daje sve bolјe rezultate. Konačan rezultat pokazao je potpunu dominaciju predstavnika Republike Srpske, koji su u ukupno 14 takmičarskih kategorija (7 kod dječaka i 7 kod djevojčica) od moguće 42, osvojili čak 10 zlatnih, 10 srebrnih i 5 bronzanih – ukupno 25 medalјa. Predstavnicima ŠS Federacije BiH pripalo je 14 medalјa, neuporedivo manje sjajnih – 4 zlatne, 3 srebrne i 5 bronzanih, dok su predstavnici ŠS Herceg-Bosne osvojili 3 medalјe – 1 srebrnu i 2 bronzane.

Rezultati članova našeg kluba “GAMBIT” Banjaluka:

Djevojčice do 10 godina

Mjesto Prezime i Ime Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Hatibović Lamija ŠK “ČELIK”, Zenica 4,5 2,5 9,00
2. Vukoje Marija GAMBIT, Banja Luka 3,5 1,5 5,50
3. Konjić Merima OŠK “DOBOJ ISTOK”, Doboj Istok 3,0 1,0 5,00
4. Galić Lucija ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 3,0 1,0 4,00
5. Sokolović Sara OŠK “9. JANUAR”, Foča 0,5 0,0 0,25
6. Nedaković Ana ŠK “SVETI GEORGIJE”, Bijeljina 0,5 0,0 0,25

Djevojčice do 12 godina

Mjesto Prezime i ime Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Aranđelović Rakas Jona GAMBIT, Banja Luka 5,5 2,5 12,75
2. Gavrilović Sofija GAMBIT, Banja Luka 5,5 2,5 12,75
3. Buntić Mihaela ŠK “BROTNJO”, Čitluk 4,0 1,0 6,00
4. Ivanović Marija J ŠK “DVOROVI”, Dvorovi 3,0 0,0 3,00
5. Ćavar Petra ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 2,0 0,0 1,00
6. Oršolić Ruža ŠK “ORAŠJE”, Orašje 1,0 0,0 0,00
7. Skeledžić Sabina OŠK “ŽIVINICE”, Živinice 0,0 0,0 0,00

U ovoj grupi je zabilježena dominacija naše dve mlade šahistkinje, koje su poslije 7 kola bile potpuno izjednačene, tako da je pobjednica odlučena tek nakon 2 dodatne partije u kojima je rezultatom 2:0 pobjedila Jona.

Dječaci do 8 godina

Mjesto Prezime i Ime Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Perić David ŠK “SVETI GEORGIJE”, Bijeljina 8,5 3,5 34,25
2. Savić Andrija ŠK “NEVESINJE”, Nevesinje 7,5 2,5 26,50
3. Gazić Petar GAMBIT, Banja Luka 7,0 2,0 22,00
4. Kršić Filip GAMBIT, Banja Luka 5,0 1,5 17,50
5. Jerinić Damjan OŠK “DOBOJ ISTOK”, Doboj Istok 4,5 0,5 13,75
6. Bošnjak Jan ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 3,0 0,5 8,25
7. Kraljević Nikola ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 3,0 0,5 7,75
8. Gajić Marko ŠK “CRVENA ZVIJEZDA”, Obudovac 2,5 0,5 7,50
9. Leko David ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 2,0 1,0 7,50
10. Kraljević Gabriel ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 2,0 0,0 5,00

Dječaci do 10 godina

Mjesto Ime Klub/Grad Poena  TB1   TB3 
1. Kekić Ahmed ŠK “CAZIN”, Cazin 9,0 4,0 0,0
2. Kršić Vuk GAMBIT, Banja Luka 8,0 3,0 0,0
3. Crnoja Ivan ŠK “JAJCE”, Jajce 6,5 1,5 0,0
4. Musić Edmir ŠK “NAPREDAK”, Zenica 5,5 0,5 0,0
5. Radonić Marko ŠK “MLADOST”, Teslić 5,0 1,0 0,0
6. Pinjuh Bruno ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 3,5 0,0 0,0
7. Babić Eldin OŠK” DOBOJ ISTOK”, Doboj Istok 3,0 0,0 0,0
8. Ćavar Josip ŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg 2,0 0,0 0,0
9. Čankušić Benjamin OŠK “JUNIOR”, Sarajevo 1,5 1,0 0,0
10. Gajić Jovo ŠK “CRVENA ZVIJEZDA”, Obudovac 1,0 0,0 0,0

Naš klub i mlade šahiste sada čeka nekoliko mjeseci priprema za izlazak u Evropu za šta će biti potrebna velika podrška nadležnih institucija kako bi se takmičari kvalitetno pripremili i zasluženo na međunarodnoj sceni predstavljali svoju Banjaluku, Republiku Srpsku i BiH.

Pregled klubova po broju osvojenih medanja i broja učesnika:

Mjesto Klub/Grad Broj medalja  Broj učesnika 
1. GAMBIT Banjaluka 5 6
2-3. ŠK “9. JANUAR” Foča 4 8
2-3. ŠK “ČELIK” Zenica 4 6
4-6. ŠK “SVETOZAR GLIGORIĆ” Bijeljina 3 6
4-6. AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok 3 4
4-6. ŠK “SVETI GEORGIJE” Bijeljina 3 6
7-10. ŠK “NEVESINJE” Nevesinje 2 2
7-10. ŠK “MLADOST” Teslić 2 5
7-10. OŠK “DOBOJ ISTOK” Doboj Istok 2 6
7-10. ŠK “SARAJEVO” Sarajevo 2 2
11-22. ŠK “KOTOR VAROŠ” Kotor Varoš 1 1
11-22. ŠK “MAT” Teslić 1 1
11-22. OŠK “GAMBIT” Pale 1 2
11-22. ŠK “CAZIN” Cazin 1 2
11-22. TŠK “SLOBODA” Tuzla 1 2
11-22. ŠK “VELEMAJSTOR” Brčko 1 2
11-12. ŠK “DVOROVI” Dvorovi 1 3
11-22. ŠK “CRVENA ZVIJEZDA” Obudovac 1 5
11-22. ŠK “ORAŠJE” Orašje 1 5
11-22. ŠK “JAJCE” Jajce 1 2
11-22. ŠK “BROTNJO” Čitluk 1 3
11-22. ŠK “JUNIOR” Sarajevo 1 3
23-35. ŠK “ŠIROKI BRIJEG” Široki Brijeg 0 13
23-35. ŠK “ČAPLJINA” Čapljina 0 5
23-35. OŠK “ŽIVINICE” Živinice 0 3
23-35. ŠK “NAPREDAK” Zenica 0 2
23-35. ŠK “ALPONG” Sarajevo 0 2
23-35. ŠK “KISELJAK” Kiseljak 0 2
23-35. ŠK “MLADOST” Gacko 0 1
23-35. ŠK “TRIBUNIA” Trebinje 0 1
23-35. ŠK “SLAVIJA” Istočno Sarajevo 0 1
23-35. ŠK “KLUB 5” Bijeljina 0 1
23-35. ŠK “VITEZ 2013” Vitez 0 1
23-35. ŠD “TEŠANJ” Tešalj 0 1
23-35. ŠK “BIHAĆ” Bihać 0 1
 UKUPNO:  42  116

Izvor: gambitbanjaluka

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.