FK Keln: Golman Augsburga mora da plati oštećenje bijele tačke za penal

December 9, 2015, 9:25 am

Hic je nezadovoljan odlukom sudije koji je u 58. minuti dosudio penal za Keln kopačkom izbušio rupu oko i na bijeloj tački, kako bi na taj način sabotirao izvođenje jedanaesterca. U tom je i uspio jer se Anthoni Modeste prilikom izvođenja penala okliznuo, pa mu je Hic odbranio udarac. Na kraju je Augsburg slavio sa 1:0 golom Raula Bobadilhe u 64. minuti.

Švajcarski golman se poslije utakmice izvinio za svoje postupke, ali je nakon toga dobio račun koji će pokriti troškove saniranja komada travnjaka. Hic je na svom tweeter profilu potvrdio da će platiti račun, ali i donirati novac za dječiju bolnicu u Kelnu.

Pored toga Augsburg je odlučio poslati Kelnu posebne kosilice koje će im pomoći u saniranju travnjaka.